Ερυθρόλευκο “βάφτηκε” το ντέρμπι

Super League 1 13 Μαρτίου 2016, 22:54

Στα… ερυθρόλευκα  "βάφτηκε" το ντέρμπι των "αιωνίων" αντιπάλων, με τον Ολυμπιακό να επικρατεί με σκορ 3-1 του Παναθηναϊκού στο γήπεδο "Γ. Καραϊσκάκης".

Οι “πράσινοι” μπορεί να ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με το γκολ του Μπεργκ στο 3ο λεπτό, αλλά η συνέχεια βρήκε τον Ολυμπιακό να ισοφαρίζει με τον Καμπιάσο στο 38’. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου για τους δύο αντιπάλους και εκεί που όλα έδειξαν ότι το ντέρμπι θα έληγε ισόπαλο, ο Ολυμπιακός “χτύπησε” με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά, σημειώνοντας το 2-1 με κεφαλιά του Ντα Κόστα στο 87’, ενώ το τελικό 3-1 “έγραψε” ο Ιντέγε δύο λεπτά αργότερα, όταν έκλεψε τη μπάλα από το λάθος του Ταυλαρίδη.

ΣΚΟΡΕΡΣ: 38′ Καμπιάσο, 87′ Ντα Κόστα, 89′ Ιντέγε – 3′ Μπεργκ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κύζας (Δράμας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 29′ Σαλίνο, 40′ Μιλιβόγεβιτς, 47′ Ντα Κόστα, 90′ Ιντέγε – 10′ Πράνιτς, 57′ Μπεργκ, 59′ Μέστο