“Επτάρα” στο πρώτο φιλικό ο ΠΟΑ

ΕΠΣΗ | 8 Αυγούστου 2021, 21:31

Ποδαρικό με νίκη έκανε στη νέα σεζόν ο ΠΟΑ που επικράτησε στο γήπεδο του Ατσαλένιου των Δειλινών με το ευρύ 7-0 σε φιλικό προετοιμασίας.

Τρία γκολ στο πρώτο μέρος για τους γηπεδούχους με Καϊμακαμούδη στο 16ο λεπτό (1-0) και στο 27ο (2-0) και τον Βοργιά στο 31′ (3-0). Άλλα τέσσερα τέρματα επιφύλασσε το δεύτερο ημίχρονο.

Ο Μπέης στο 52′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, ο Σέκνα στο 71′ “έγραψε” το 5-0, ο Ζούζουλας στο 76′ το 6-0 και ο Αυγουστάκης στο 81ο λεπτό το τελικό 7-0 υπέρ της ομάδας του Ατσαλένιου.

ΠΟΑ (Ανέστης Αναστασιάδης): Πρώτο ημίχρονο: Γιαγκιόζης, Αννιτσάκης, Νηστικάκης, Γιαλυτάκης, Λίλος, Κερμενίδης, Χατζηανδρέου, Βοργιάς, Κουγιουμουτζάκης, Ρουμπάκης, Καϊμακαμούδης.

Δεύτερο ημίχρονο: Αμπατζής (Aντωνιδάκης), Σαμουηλίδης, Αυγουστάκης, Μπέης, Τσιρούδης, Τριαματάκης, Τσιμινικάκης, Πατινιώτης, Σένκα, Ζούζουλας, Ξυλούρης.

Δειλινά (Μάνος Μιχελάκης): Κοκκινάκης, Διονυσόπουλος, Κρυοβρυσανάκης, Βιστάκης, Μιχελάκης, Πασσάς, Κεφαλούκος, Ορφανός, Αγγελιδάκης, Εμ. Κούκος, Χουρίδης.

Έπαιξαν και οι: Αρσενιάδης, Σέβι, Λυρώνης, Ζησημόπουλος, Ζερβουδάκης, Ι. Κούκος.