Επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί κόντρα στην Δάφνη

Σπάθα Δάφνη | 3 Σεπτεμβρίου 2016, 21:48

Η Σπάθα επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί και πήρε τη νίκη στην πρεμιέρα του 7ου ομίλου με 3-0 απέναντι στην Δάφνη, πετυχαίνοντας όλα τα τέρματα στην επανάληψη.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάτι το ουσιαστικό, με το 0-0 να… καθηλώνει στο πρώτο 45λεπτο τις δύο ομάδες.

Η Σπάθα μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος και ευτύχησε να σκοράρει με τρεις στημένες φάσεις για να πάρει τελικά τη νίκη.

Η αρχή έγινε με τον Κοκολαντωνάκη που έκανε το 1-0 στο 59’.

Στο 63’ ο Μοσχονάκης που ήρθε από τον πάγκο έβαλε τις βάσεις της νίκης για τους “πράσινους”, έπειτα από το φαόυλ του Κουλάκη.

Ο Κουλάκης ήταν και πάλι ο δημιουργός του 3-0, αφού και πάλι από δικό του φάουλ, ο Ντουντίγια στο 90’ πέτυχε το 3-0 για την Σπάθα.

Διαιτητής: Ούτας

Βοηθοί: Μαρινάκης-Κατσαρός

Σπάθα (Βασίλης Κούτας): Χωραφάκης, Πολάκης, Κοκολαντωνάκης, Ρεθυμνιωτάκης, Γεωργιλάς, (55’ Μοσχονάκης), Παπαδάκης Μ. (79’ Νικολακάκης), Κουλάκης, Κοκάκης, Μποτωνάκης, Ντουντίγια, Αλκούρτι (69’ Παπαδάκης Κ.)

Δάφνη (Σταύρος Καλαϊτζιδάκης): Φραγκιαδάκης, Κοκολάκης Ι. (80’ Γιανναράκης), Τσενακάλ, Κοκολάκης Εμ., Μοχλάκης Ε., Σταματάκης (78’ Σταυρουλάκης), Μαρίν, Μανταδάκης, Νικολαντωνάκης, Μυριδάκης, Αποστολάκης (83’ Μπουντακόπουλος)