Επιστροφή στις νίκες για τα Τρίκαλα

Football League 15 Φεβρουαρίου 2017, 18:41

Τα Τρίκαλα επικράτησαν με 2-0 της Αναγέννηση Καρδίτσας στην έδρα τους, για την εξ αναβολής 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League και επέστρεψαν στις νίκες μετά την ήττα από τον ΑΟΧ.

Και τα δύο γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Ο Αρναρέλλης στο 33′ με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-0, τρία λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς, ενώ ο Κουσκουνάς με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή στο 42’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0, το οποίο έμεινε έως το τέλος.

Οι δύο αντίπαλοι τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες, με τα Τρίκαλα να κάνουν την αρχή, αφού ο Αρναρέλλης στο 81’ είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και πήγε πρόωρα στα αποδυτήρια, ενώ ο Μπλέντι για τους φιλοξενούμενους αποβλήθηκε στο 85’ με δεύτερη κίτρινη επίσης.

Διαιτητής: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Μωυσιάδης (Ηπείρου) – Καραλής (Ηπείρου)
4ος διαιτητής: Ζούγρας (Κοζάνης)

Κίτρινες κάρτες: Μπλέντι (41’), Μουμίν (50’), Μάιγκα (55’), Μπιντέλης (66’), Αρναρέλλης (71’)

Κόκκινες κάρτες: Αρναρέλλης (81’), Μπλέντι (85’)

Τρίκαλα (Αλέξανδρος Βοσνιάδης): Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης (30’ Αρναρέλλης), Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος, Μουμίν, Μαχαμάτ (78′ Γιαννιτσάνης), Ρομπέρ, Μπαϊκαρά, Στεφάνοβιτς (64′ Πίντο), Κουσκουνάς.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Καραγιάννης, Σμίλτος, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Ντάνκουα (58′ Χαλκιαδάκης), Μπλέντι, Υφαντής (67′ Τσιλούλης), Ντιατά, Μπιτέλης (79′ Ντεμπελέ), Κρητικός.