Επιστροφή με νίκη για ΑΟΑΝ, 2-0 τον Πόρο

Γ' Εθνική 11 Απριλίου 2021, 19:32

Επιστροφή με νίκη για τον ΑΟΑΝ στο πρωτάθλημα της Γ' εθνικής. Στην αναμέτρηση του Γαζίου επικράτησε του Πόρου με 2-0 για την 5η αγωνιστική.

Από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο για τη Λασιθιώτικη ομάδα. Το σκορ άνοιξε ο Ντίνος Μαρκάκης στο 30ο λεπτό με κεφαλιά (0-1) και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Μάριος Παπαδόπουλος με κοντινό πλασέ στο 79′. Προηγήθηκε εντυπωσιακή ενέργεια και γύρισμα του Δολαψάκη από δεξιά.

Στο 84ο λεπτό ο Πόρος κέρδισε πέναλτι με τον Καστελιανάκη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μπένκο που το “έβγαλε” πέφτοντας σωστά στην αριστερή του γωνία.

Διαιτητής: Αντωνίου (Χανίων)
Βοηθοί: Κολοκοτρώνης – Κωσταμένα (Χανίων)
Παρατηρητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)

Πόρος (Βασίλης Κρασανάκης): Παναγιώτου, Ταβλαδωράκης (53′ Νάκκας), Μπάμπης, Παπαδομιχελάκης, Πλαϊτάκης, Τσακάνι (Καστελλιανάκης), Πήλιος, Αριστεινίδης, Τριανταφύλλου, Φραγκουλάκης, Ταγγίνης.

ΑΟΑΝ (Νίκος Σουργιάς): Μπένκο, Χ. Χρυσοφάκης (90’ Γ. Χρυσοφάκης), Δολαψάκης, Μακρυδάκης, Πιθαρούλης, Μαυρής, Παπαδόπουλος (90′ Περάκης), Μαρκάκης (82′ Τσάκας), Φουκαράκης, Διάκος, Τσανάι.