Επίσημο ντεμπούτο με γκολ για Πάτα

Εκτός συνόρων | 14 Νοεμβρίου 2022, 17:42

Καλύτερο (επίσημο) ντεμπούτο με τη φανέλα της Κοζάνης δε θα μπορούσε να κάνει ο Νίκος Πάτας, συνδυάζοντάς το με γκολ.

Ο Χανιώτης αμυντικός μπήκε στο ημίχρονο της εκτός έδρας αναμέτρησης με τον Δωτιέα Αγιάς και έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα του θριάμβου για την ομάδα του, σκοράροντας με κεφαλιά στο 90+3’.

Η Κοζάνη ξεκίνησε την προσπάθεια κατάκτησης του τίτλου στον 2ο όμιλο με το ευρύ 5-1 στο γήπεδο Νεάπολης Λάρισας. Το σκορ άνοιξε ο Μπίντσης στο 26’, για να σκοράρει στο 43’ ο Γιαλαμίδης για το 0-2 του ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 56’ με τον Βλησαρούλη, για να διευρυνθεί το σκορ με το δεύτερο γκολ του Μπίντση στο 65’ και να ακολουθήσουν το 1-4 από τον Ισακσον στο 78’ και το τελικό 1-5 από τον Πάτα στο 90+3’.