Επέστρεψε στα πολλά γκολ

Super League 1 4 Δεκεμβρίου 2016, 18:28

Στο α’ μέρος δυσκολεύτηκε, αλλά όταν άνοιξε την αντίπαλη άμυνα, ο Ολυμπιακός διέλυσε τον Λεβαδειακό με σκορ 4-0 στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" για την 13η αγωνιστική της Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν ένα ημίχρονο στο οποίο οι Βοιωτοί άντεξαν και έβαλαν δύσκολα στους γηπεδούχους. Στο δεύτερο 45λεπτο, όμως, ο Ολυμπιακός πάτησε το γκάζι και ξέσπασε από την στιγμή που ο Ιντέγε βρήκε δίχτυα στο 47′.

Ο Ιντέγε έκανε το 1-0με ψαλιδάκι, με τον Νιγηριανό να είναι πάντως ακάλυπτος σε θέση οφσάιντ τη στιγμή που εκτελεί. Ο Γιακουμάκης με το σκορ στο 1-0 έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 61′ και με γκολ των Μιλιβόγεβιτς, Φορτούνη και ξανά Ιντέγε ήρθε το τελικό 4-0 στο Φάληρο.

Βεβαίως υπήρξε και αντικανονικό μαρκάρισμα του Μουλούπουλου στον Ιντέγε με τον ρέφερι Ευαγγέλου να μη δείχνει ολοφάνερο πέναλτι, αλλά κόρνερ στο 66′.

Γήπεδο: “Γεώργιος Καραϊσκάκης”

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (ΕΠΣ Αθηνών)

Βοηθοί: Λεωνίδας Φραγκιαδάκης (ΕΠΣ Δωδεκανήσου), Μιχαήλ Δόσης (ΕΠΣ Αθηνών)

Ολυμπιακός (Μπέντο): Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Μαρτίνς (73′ Ανδρούτσος), Ελιουνούσι (72′ Πάρντο), Σεμπά, Ιντέγε (77′ Καρντόσο).

Λεβαδειακός (Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Τριποτσέρης, Κουλιμπαλί (60′ Βασιλείου), Μαχαίρας (73′ Καλτσάς), Μέντες, Μάντζιος, Σίλβα, Ουόν, Μιλιάζες, Μουλόπουλος, Καραμπουέ (46′ Γιακουμάκης).

Γκολ: 48′ & 74′ Ιντέγε, 69′ Μιλιβόγεβιτς, 71′ Φορτούνης / –

Κάρτες: 12′ Μποτία / 45+2′ Μαχαίρας