Επέστρεψαν στις νίκες με… καρέ

Ροδωπού Κεραμειά | 17 Δεκεμβρίου 2016, 22:41

Όπως και στην πρεμιέρα απέναντι στον Ποσειδώνα Τσικαλαριών, έτσι και στο δεύτερο εντός έδρας παιχνίδι τους για τον όμιλο παραμονής τα Ροδωπού… φιλοδώρησαν με τέσσερα γκολ τον αντίπαλό τους.

Η ομάδα του Γιάννη Κελαϊδή πανηγύρισε τη 2η νίκη της στην τελική φάση με το εμφατικό 4-0 απέναντι στα Κεραμειά, βάζοντας τις βάσεις της τελικής επικράτησης από το πρώτο ημίχρονο.

Στο 15’ ο Καρατζάς με μακρινό σουτ παραβίασε την αντίπαλη εστία, δίνοντας σκορ στην αναμέτρηση και δέκα λεπτά αργότερα ο Γιανναράκης αξιοποίησε την ασίστ του Ρουστέμι για το 2-0. Τη… σκυτάλη πήρε στη συνέχεια ο Μαναρώλης, που έκανε το 3-0 στο 35’ με πλασέ και εκμεταλλεύτηκε πάσα του Γ. Παπαδημητρίου στο 55’ για το τελικό 4-0. Δοκάρι στο 70’ είχε ο Ρουστέμι.

Ροδωπού (Γιάννης Κελαϊδής): Κοκκινάκης, Καλογεράκης (82’ Γ. Βασίλεβ), Τόμα, Β. Βασίλεβ, Καρατζάς, Μαλαξιανάκης, Α. Παπαδημητρίου (75’ Μακράκης), Μαναρώλης, Παπαδάκης (30’ λ.τρ. Γ. Παπαδημητρίου), Ρουστέμι, Γιανναράκης

Κεραμειά (Πέτρος Γιανναράκης): Λέλος, Ζιλφιγαρίδης, Λουκόπουλος, Κουκλάκης, Δ. Νταμαδάκης, Μπαμπουνάκης, Αποστολάκης (75’ Τρουλλινός), Ζαχαριουδάκης, Μίντζα (70’ Μαρκάκης), Μπεϊνόγλου (60’ Ξηράκης), Μεντάκης.