Επανεκκίνηση με νίκη του ΠΑΟΚ

Μπάσκετ 1 Μαρτίου 2021, 14:59

Η επανεκκίνηση της Α1 γυναικών συνοδεύτηκε από την επικράτηση του ΠΑΟΚ κόντρα στην ΕΦΑΟ Ζωγράφου με 72-56.

Με τον αγώνα αυτό, έπειτα από τετράμηνη διακοπή, επανήλθε η δράση στην κατηγορία και ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Ενωση είχε το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά στη συνέχεια πήρε τα ηνία του αγώνα ο ΠΑΟΚ φτάνοντας στο 34-27 του ημιχρόνου. Οι παίκτριες του Βασίλη Μασλαρινού αύξησαν τη διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο φτάνοντας ακόμη και στο +23 (69-46).

Τα δεκάλεπτα: 11-13, 34-27, 52-40, 72-56

ΠΑΟΚ (Βασίλης Μασλαρινός): Ακλ 14 (2 τρ., 10 ριμπ.), Μάγιο 27 (1), Κιλαζίδου 5, Σύρρα 9 (1), Στεφανάκη 2, Τόλη, Μπουτσούκη, Λέξα 6, Παντώτη, Κεσίδου, Γρηγορίου, Τσαβόνι 9 (1).

ΕΦΑΟΖ (Στέλλα Καλτσίδου): Δερμιτζάκη, Μπαλαμπάνη 3 (1), Βαμβακά 12, Χόνι 2, Ζούρνη 5 (10 ριμπ.), Κεσσέ 4, Στεφανίδου 8 (2), Κουρουβάνη, Μυλωνάκη 10 (1), Θεοδωρομανωλάκη 12 (1)