Εντυπωσιακό… ξεκίνημα από τον Αλικιανό

Παλαιόχωρα | 2 Οκτωβρίου 2016, 19:04

Με κεκτημένη ταχύτητα μπήκε στο πρωτάθλημα η Παλαιόχωρα που πήρε σπουδαίο διπλό στον Αλικιανό με 4-0 κόντρα στον φιλόδοξο Αστέρα Μανολιόπουλου.

Ο Μποχώνης με εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση έγραψε το 0-1, ένα λεπτό πριν οδηγηθούν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Ο Ψαράκης στο 59’ και ο Τζαγκαράκης στο 64’ πέτυχαν ακόμα δύο γκολ στο δεύτερο μέρος για την ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ψαράκης με το δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το τελικό 0-4 στο παιχνίδι.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης

Βοηθοί: Μαρνέζος-Γαλάνης

Αστέρας Μαν. (Χρήστος Παπαδογιάννης): Μπραουδάκης, Παπούλιας (65’ Τζωρτζάκης), Κατσαρός, Μαυρομάτης, Αχλάτης (46’ Κοκουτσάκης), Χρυσός, Γανωτής, Μαμινάκης (70’ Μαρκετάκης), Μαρκοδούνας, Τσιριβάκος, Περράκης

Παλαιόχωρα (Βασίλης Παπαδάκης): Συροκάκης, Θεοδωρακόπουλος, Τσαρτσίδης, Ζαχαράκης, Μποχώνης (80’ Λιτσαρδάκης), Μανουσάκης (75’ Παπαδοκωνστάντάκης), Τζαγκαράκης, Μποτωνάκης, Κουλούρης, Ψαράκης, Μάστορας (69’ Κριάρης)