Εντός έδρας ήττα για το Ακρωτήρι – Νίκη χωρίς βαθμολογικό όφελος για Πεδιάδα

ΕΚΑΣΚ | 31 Οκτωβρίου 2017, 18:46

Ο ΑΟ Ακρωτηρίου, που επέστρεψε φέτος στο πρωτάθλημα Ανδρών της ΕΚΑΣΚ, δεν άντεξε μέχρι τέλους και ηττήθηκε τελικά εντός έδρας από τη Μεσσαρά με 64-47, για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το Ακρωτήρι τα πήγε περίφημα στο πρώτο ημίχρονο όπου προηγήθηκε με 30-21, ενώ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν πίσω στο σκορ με 3 πόντους. Τελικά το επιθετικό “βραχυκύκλωμα” στο τελευταίο δεκάλεπτο και το επιμέρους σκορ 18-4 για τους φιλοξενούμενους έφεραν την ήττα για τη χανιώτικη ομάδα.

Akrotiri Messara1

Διαιτητές: Καμπίτσης-Μπουζουνιεράκης
Τα δεκάλεπτα: 14-14, 30-21 (ημίχρονο), 43-46, 47-64

Ακρωτήρι (Γ. Μαρινάκης): Κωσταριδάκης, Δρίτσας 3, Παπαμαστοράκης 14 (1), Νακόπουλος 4 (1), Μαρινάκης 15 (2), Κολιόπουλος 7 (1), Πεντάρης 4.

Μεσσαρά (Δ. Δαριβιανάκης):Πατεράκης, Δαριβιανάκης Λ. 3 (1), Τζωρτζακάκης 12 (3), Καμπιτάκης 6, Κατσαπρακάκης 12 (2), Μακράκης 6 (2), Σειραγάκης 10 (1), Δαριβιανάκης Ε. 12, Χαραλαμπάκης, Στεφανουδάκης 3 (1).

Στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική, αλλά που δεν υπάρχει βαθμολογικό όφελος, η Πεδιάδα νίκησε με 74-67 τους Νέους του Ηρακλείου.