Εντός έδρας ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ

ΟΦΗ | 15 Δεκεμβρίου 2019, 17:35

Την εντός έδρας ήττα με 1-2 γνώρισε η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 1.

Οι  Αρκάδες προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό με τον Αντωνακάκη. Η χαρά τους δε κράτησε για πολύ, αφού στο 10′ o Φωτιάδης με όμορφο πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του Ηρακλείου.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 70′ με το σουτ του Μπερικάκη, ενώ 5 λεπτά αργότερα, ο Σωμαράκης νίκησε τον Ψεύτη, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε λόγω υπόδειξης οφσάιντ.

Ο Αντωνάκης στο 92′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1-2, με τον ΟΦΗ να γνωρίζει την ήττα.

Ο ΟΦΗ παρέμεινε στη 5η θέση με 19 βαθμούς, ενώ ο Αστέρας πήρε σπουδαία βαθμολογική ανάσα και ανέβηκε στους 12.

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Αμανάκης (75′ Σπυριδάκης), Βασιλάκης, Γωνιωτάκης, Σμπώκος, Καφούσης (80′ Χατζηπαράσχος), Φωτιάδης, Λέλεκας (65′ Χαλκιαδάκης), Θεοδοσουλάκης (65′ Σωμαράκης), Αποστολάκης (75′ Κορνηλάκης), Μπερικάκης

Κ17 Αστέρας Τριπολης: Ψεύτης, Διονυσόπουλος, Στασινόπουλος, Καλογερόπουλος, Παπαθεοδωρίδης, Τσιράκης (74′ Μπάτσι), Αντωνάκης, Προύντζος (82′ Καντέλης), Κωστέας, Ανανιάδης, Ζουγλής