Εντός έδρας ήττα για Αστέρα Ρεθύμνου

Ποδόσφαιρο Γυναικών | 26 Μαΐου 2021, 18:26

Στις λεπτομέρειες ηττήθηκε (0-1) ο Αστέρας Ρεθύμνου από τις Αβαντίδες Χαλκίδας στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου του πρωταθλήματος της Α' Εθνικής Γυναικών.

Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 52ο λεπτό με ωραίο βολέ της Παχάκη. Από ένα δοκάρι για κάθε ομάδα, ένα ακυρωθέν γκολ και μία αποβολή (για τις φιλοξενούμενες) τα κυριότερα χαρακτηριστικά της αναμέτρησης.

Το “φιλμ” της αναμέτρησης στη Σοχώρα:

21′ Εκτέλεση κόρνερ της Νεοφύτου, κεφαλιά της Χριστοφορίδη η μπάλα πέρασε άουτ.

25′ ΔΟΚΑΡΙ. Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ της Τούνα, η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι της Αλεξάκη.

27′ Σουτ της Παπακωνσταντή, μπλόκαρε η Αλεξάκη.

36′ Κάθετη της Τούνα για την Μανωλίτση, η οποία καθυστέρησε και το σουτ που επιχείρησε προσέκρουσε σε σώματα.

39′ ΔΟΚΑΡΙ. Εκτέλεση φάουλ της Νοεφύτου, η Χατζηστάμου με την βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού απομάκρυνε.

40’ ΑΠΟΒΟΛΗ. Στην εξέλιξη της φάσης η Μελίσσου θα προσπαθήσει με ανάποδο ψαλίδι να βρει την μπάλα και θα χτυπήσει στο πρόσωπο την Δαφέρμου, αντικρίζοντας την 2η κίτρινη κάρτα.

43′ Η Τούνα σε θέση τετ α τετ, αλλά κόπηκε την τελευταία στιγμή από την Αρκούλη.

49′ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ. Η Ντζάλη σκόραρε, αλλά το γκολ της ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

52′ ΓΚΟΛ 0-1. Το βολέ της Παχάκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής κατέληξε στα δίχτυα της Χατζηστάμου.

54′ Σουτ της Μανωλίτση εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

73′ Εκτέλεση φάουλ της Δαφέρμου, η μπάλα στην αγκαλιά της Αλεξάκη.

74′ Η κεφαλιά της Τζαφέρη πέρασε ελάχιστα άουτ.

86′ Εκτέλεση φάουλ της Τούνα, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

90+4′ Η Σταγάκη εκτέλεσε φάουλ, η Αλεξάκη έχασε τη μπάλα, αλλά δεν βρέθηκε καμία παίκτρια του Αστέρα να την σπρώξει στα δίχτυα.

Διαιτητής: Βισκαδούρος Μ. (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Κατσογιάννης – Μάτσας (Ηρακλείου)
Παρατηρητής: Δελήμπασης (Ρεθύμνου)

Αστέρας Ρεθύμνου (Γιώργος Ιωαννίδης): Χατζηστάμου, Καραντωνάκη (90′ Μιχελάκη), Γουνάκη, Ε. Δρακάκη (75′ Σταγάκη), Κιαχίδου, Κελαϊδή, Παπακωνσταντή (62′ Βορριά), Τζουτζουράκη, Δαφέρμου, Μανωλίτση, Τούνα.

Άβαντες Χαλκίδας (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Αλεξάκη, Μελίσσου, Μπάδα, Αρκούλη, Ντζάνη, Λάγιου, Γαγαρά, Λάππα, Χριστοφορίδη (65′ Λόγου), Νεοφύτου, Παχάκη (58’ Τζαφέρη).