Ενας πρώην (Κατσικοκέρης) χάρισε τη νίκη στον Γιούχτα

Πλατανιάς | 6 Ιουνίου 2021, 19:01

Ο Νίκος Κατσικοκέρης υπέγραψε την "ιστορία" του αγώνα στις Αρχάνες, με τον άλλοτε παίκτη του Πλατανιά, να χαρίζει τη νίκη με σκορ 2-1 στον Γιούχτα.

Η ομάδα του Αγγελου Κασσωτάκη ολοκλήρωσε τη σεζόν με νίκη, σε αντίθετη με τον Πλατανιά που μετά από 20 χρόνια επιστρέφει στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΧ.

Μάλιστα, η συγκυρία είναι ότι στο τελευταίο του φετινό ματς στη Γ’ Εθνική σκόραρε σε βάρος του και τον υποχρέωσε σε ήττα ένας ποδοσφαιριστής που πρόσφερε σημαντικές υπηρεσίες με τη φανέλα της χανιώτικης ομάδας στα πρώτα της βήματα στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο…

Ο Πλατανιάς στάθηκε πάντως πολύ καλά στις Αρχάνες, ισοφαρίζοντας με τον Γελαδάρη στο 45ο λεπτό, όταν ο Κατσικοκέρης είχε ανοίξει το σκορ το 20’. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε από τον έμπειρο επιθετικό στο 65’.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

2′ Σουτ Ανωγειανάκη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
20′ ΓΚΟΛ: Σέντρα Μπέρκης, κεφαλιά Κατσικοκέρης και 1-0.
39′ Ο Ανωγειανάκης προσπάθησε να κρεμάσει τον Λαζαρίδη, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
42′ Συρτό σουτ του Ψαρρά, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
45′ ΓΚΟΛ: Παχής, κάθετη πάσα στον Γελαδάρη, ο οποίος πλάσαρε και ισοφάρισε σε 1-1.
55′ Σέντρα Παχάκη, κεφαλιά Κατσικοκέρη, ελάχιστα άουτ.
57′ Σουτ Κατσικοκέρη, η μπάλα άουτ.
66′ Συρτό σουτ Κατσικοκέρη, η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι.
67′ ΓΚΟΛ: Γυριστό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή του Κατσικοκέρη και 2-1.
73′ Φάουλ Κατσικοκέρη, απέκρουσε ο Βαρουξάκης.
76′ Σουτ Μπέρκη, απέκρουσε ο Βαρουξάκης.

Διαιτητής: Μόσχου (Λασιθίου)
Βοηθοί: Δασκαλομαρκάκης (Ρεθύμνου) – Θεοδωσάκης (Λασιθίου)

Γιούχτας (Αγγελος Κασωτάκης): Χρήστου (74’ Καπετανάκης), Ξηρός, Τζανής (52’ Μπετεινάκης), Λογοθέτης, Σαββίδης (74’ Πίτσος), Ψαρράς, Μαυροειδής (15’ λ.τρ. Μπέρκης), Μαυρομάτης, Κατσικοκέρης, Ανωγειανάκης, Κουτσογιαννάκης (46’ Παχάκης).

Πλατανιάς (Γιώργος Κόλτζος): Λαζαρίδης (74’ Βαρουξάκης), Γκολόσι (59’ Αλιφιεράκης), Πλανάκης, Ταγιάρι, Μαθιουλάκης (83’ Χίντρεϊ), Γελαδάρης, Πατρικάκης, Τζαμπαζόφ (59’ Λαδάς), Λυβιάκης, Παχής, Κατσαρός

Φωτ.: grandsport – Φάσεις αγώνα, συνθέσεις: prismasport