Ένα ημίχρονο αρκούσε για τον Ολυμπιακό – 1-4 τον Παναιτωλικό

Super League 1 9 Δεκεμβρίου 2017, 22:27

Με μία εκπληκτική εμφάνιση στο β' ημίχρονο, όπου πέτυχε τρία τέρματα, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-1 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο για την 14η αγωνιστική της Super League.

Ο Φορτούνης άνοιξε το σκορ για τους “ερυθρόλευκους” στο 6ο λεπτό, όταν “τσίμπησε” τη μπάλα στη μικρή περιοχή. Οι γηπεδούχοι ισορόπησαν στη συνέχεια, φτάνοντας τελικά στην ισοφάριση στο 27ο λεπτό με αυτογκόλ του Ένγκελς ύστερα από σέντρα του Ρόσα.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ολυμπιακός πήρε σαφές προβάδισμα μέσα σε 4 λεπτά με τον Φορτούνη (62′) και τον Ανσαριφάρντ (66′), ενώ ο Τζούρτζεβιτς έγραψε το τελικό 1-4 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς)-Πάτρας (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Παναιτωλικός (Μ. Χάβος): Κυριακίδης, Μαρινάκης (67′ Κλέσιο), Ρότσα, Μιχάι, Μόρας, Μάρκος Πάουλο, Τσοκάνης, Ντίας, Ρόσα, Μαζουρέκ, Μοράρ (74′ Μαρκόφσκι).

Ολυμπιακός (Τ. Λεμονής): Προτό, Ελαμπντελαουί, Ένχελς, Σισέ, Κούτρης (69′ Φιγκέιρας), Ρομαό, Ταχτσίδης, Φορτούνης, Πάρντο (46′ Oφόε), Μάριν, Ανσαριφάρντ (77′ Τζούρτζεβιτς).