Δύο γκολ… ένας βαθμός για Ικαρο – Πανακρωτηριακό | pics

Πανακρωτηριακός Ικαρος Μουρνιών | 19 Νοεμβρίου 2022, 17:54

Ικαρος και Πανακρωτηριακός μοιράστηκαν τους βαθμούς, μετά το τελικό 1-1 στα Νεροκούρου.

Delakis Sifis

Οι δύο ομάδες δε μπόρεσαν να φύγουν με τη νίκη, σε ένα ματς με πολύ καλό ρυθμό και ευκαιρίες τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 8 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι τους 4.

Ο Ικαρος ευτύχησε να πάρει προβάδισμα σχετικά νωρίς. Στο 21′ από σέντρα του Παπαδάκη στην καρδιά της άμυνας, ο Λιάσκας βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και με καρφωτή κεφαλιά στη γωνία έγραψε το 1-0.

Λίγο μετά ο Παπαδοκωνσταντάκης είχε μία καλή κεφαλιά την οποία απέκρουσε δύσκολα ο Χατζηδάκης, ενώ και ο Πανακρωτηριακός έφτασε κοντά στο 1-1 στο 35′, αλλά και ο Νιαουνάκης σε αυτή την περίπτωση, επενέβη σωτήρια στην κεφαλιά του Σαριδάκη.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά με στόχο την ισοφάριση και το κατάφεραν. Στο 57′ από σέντρα του Καλλέργη, ο Μανουσάκης με πολύ ωραίο πλασέ στη γωνία, ισοφάρισε σε 1-1, με γκολ απέναντι στην πρώην του ομάδα.

Μάλιστα λίγο μετά, ο Παπαδεράκης άγγιξε το 1-2, σε σουτ που επιχείρησε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα προσέκρουσε στο κάθετο δοκάρι του Ικάρου.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης Βοηθοί: Αναστασάκης – Ψιλιτέλης

Ικαρος Μουρνιών (Γιάννης Μαρκάκης): Νιαουνάκης, Κρασάκης (55′ Αργυρίου), Λαφαζάνης, Καστρινάκης, Λιάσκας (89′ Κοκολαντωνάκης), Μπομπολάκης, Ζυμβραγάκης, Μαρκαντωνάκης (85′  Χαϊντούτης), Παπαδάκης, Γαλεράκης, Παπαδοκωνσταντάκης (55′ Νιολάκης)

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Λαμπιθιανάκης): Χατζηδάκης, Καπούλας, Πολιτάκης, Μπικάκης, Ανδρεαδάκης Ν. (85′ Μακράκης), Μανουσάκης, Πέτικας, Αννινος, Καλλέργης, Δημητρίου (75′ Λαμπρινός), Σαριδάκης (46′ Παπαδεράκης)