Εμφατικό πέρασμα του Κρητικού Αστέρα από το Νιό Χωριό

Τιτάν Κρητικός Αστέρας | 8 Ιανουαρίου 2023, 13:21

Λίτσης και Αρζίδης οδήγησαν την ομάδα τους στην επικράτηση με 6-1 απέναντι στον Τιτάν.

Το σκορ άνοιξε στο 28′ ο Αρζίδης, όταν στη φάση αυτή ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων πέρασε και τον τερματοφύλακα με όμορφη ατομική ενέργεια. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής λίγο πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο έκανε το 0-2 υπέρ της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο την σκυτάλη πήρε ο Λίτσι, ο οποίος με εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του Γρηγορομιχελάκη από τα αριστερά και πλασέ έγραψε το 0-3. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Σπαθαράκη που μείωσε προσωρινά στο 63ο λεπτό σε 1-3.

Ο Λίτσι στο 69′ από σκόρερ έγινε δημιουργός, και έδωσε ασίστ στον Οικονομόπουλο για το 1-4, ενώ στο 77′ ο Λίτσι μέσα από την περιοχή σημάδεψε σωστά για το 1-5. Ο τελευταίος πέτυχε χατ τρικ στο 78′, με τον Αρζίδη να πασάρει στον συμπαίκτη του το τελευταίο γκολ.

Διαιτητής: Αναστασάκης
Βοηθοί: Βράγκου Ευ. – Βαλεντάκης

Τιτάν: Μοχλάκης, Τζομπανάκης, Μανανεδάκης, Σπαθαράκης Π., Κοτρωνάκης (73′ Μέτα), Αννιτσάκης (32′ Κοκκινάκης, 52′ Σπαθαράκης Α.), Μοχλάκης, Ματζοράκης, Λούης (73′ Μιχελαράκης), Μανουσάκης, Κανάκης.

Κρ. Αστέρας (Χρήστος Τραχανατζής): Κουκουλάς (57′ Σερβάκης), Δημητρίου (73′ Αγιασμενάκης), Ντάλλας, Μπαλλίου, Οικονομόπουλος (82′ Σάντεκ), Ζολώτας, Αρζίδης, Στάρο (46′ Μουτσογκλάβα), Γρηγορομιχελάκης, Λίτσι (82′ Κούρος), Σανδαλάκης.