Έμεινε στο… “Χ”

Κορωνίς Αστέρας Μανολιόπουλου | 3 Ιανουαρίου 2016, 19:22

Την ευκαιρία να βρεθεί για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική στην κορυφή του Ομίλου Παραμονής έχασε ο Αστέρας Μανωλιόπουλου που ήρθε ισόπαλος με σκορ 2-2 στον Βάμο κόντρα στην Κορωνίδα.

Πρωταγωνιστές του ματς οι Λευτέρης Γουνάκης και Νίκος Ροκάκης που πέτυχαν από δύο γκολ ο καθένας για τις ομάδες τους.

Ο Γουνάκης πέτυχε το 1-0 στο 10’, ενώ ήταν αυτός που ισοφάρισε στο τελικό 2-2 στο 75’.

Ο Αστέρας είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο πρώτο ημίχρονο με φάουλ του Ροκάκη το οποίο κατέληξε στο “Γ “(1-1) στο 30’. Φάουλ το οποίο κέρδισε ο Παπούλιας, ενώ ο ίδιος παίκτης με εξαιρετικό σουτ στο 40’ από πάσα του τελευταίου έκανε την ανατροπή πριν το ημίχρονο (1-2).

Σε μεγάλη μέρα βρέθηκε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων Κοκολάκης που αρνήθηκε το γκολ σε σουτ των Ροκάκη, Παπούλια στο δεύτερο μέρος, αλλά και του Κασνή στις καθυστερήσεις, ο οποίος είχε και ακυρωθέν γκολ με υπόδειξη οφσάιντ.

Κορωνίδα (Παντελής Μπερικάκης): Κοκολάκης, Γανδρέλας, Τωμαδάκης, Κουγεντάκης, Ρουμπεδάκης, Μανιαβός, Μαρινάκης, Κόλα (60’ Τσαπασβίλι), Γουνάκης, Τζανουκάκης (85’ Δημητρίου), Βαρδάκης

Αστέρας Μ. (Σπύρος Γαλάνης): Μπραουδάκης, Αχλάτης, Μαυρομάττης, Κατσαρός, Παπούλιας, Σταφυλαράκης (65’ Ροκάκης Κ.), Στυλιανουδάκης, Μαρκοδούνας, Κασνής, Ροκάκης Ν., Μουτσάκης