Έμεινε “ζωντανός” με ανατροπή στο Καστέλι

Θύελλα Καλαθ. Απόλλων | 23 Οκτωβρίου 2016, 18:42

Μεγάλο διπλό πήρε στο Καστέλι ο Απόλλων που γύρισε το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε τη νίκη με 4-2 επί της Θύελλα Καλάθενων, σε ένα παιχνίδι με δύο εντυπωσιακές ανατροπές.

Οι “μπλε” που “απέδρασαν” σε μία από τις πιο δύσκολες έδρες του πρωταθλήματος, ρέφαραν τις δύο σερί ήττες και έμειναν ζωντανοί στην μάχη της πρώτης πεντάδας.

Μόλις στο 1’ ο Νεσκάκης κέρδισε πέναλτι για τον Απόλλωνα. Ο Καβρουλάκης ανέλαβε την ευθύνη και ευστόχησε για το 0-1 για την ομάδα του Αγ. Ιωάννη.

Η Θύελλα κατάφερε να πετύχει την ανατροπή πιρν βγει το ημίχρονο με τα αδέρφια Άρη και Νίκο Ρενιέρη να σκοράρουν από μία φορά.

Ο πρώτος ισοφάρισε με γυριστό σουτ στο 25’ και ο δεύτερος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1, με την μπάλα να κοντράρει και σε αντίπαλο σώμα, προτού καταλήξει στα δίχτυα.

Η αντεπίθεση του Απόλλωνα ξεκίνησε από το 57’ με την κεφαλιά του Σεληνιωτάκη που ισοφάρισε σε 2-2, μετά το φάουλ του Μποντούρι.

Η είσοδος του Ανιάγκμπε στο 75’ άλλαξε την ροή του παιχνιδιού, με τον έμπειρο ποδοσφαιριστή να βγάζει λίγο αργότερα τον Σουχλάκη σε θέση “βολής” και να κάνει το 2-3.

Ο Χριστοφής σχεδόν με την λήξη του αγώνα έπραγματοποίησε το τελικό 2-4,  καθώς βγήκε στην αντεπίθεση και “νίκησε” τον Γρανά.

Διαιτητής: Χρυσός

Βοηθοί: Ασκιανάκη-Μπαταγκιώνη

Θύελλα Καλ. (Θοδωρής Μπατιστάκης): Γρανάς, Λουπασάκης, Δημανόπουλος, Καρεφυλλάκης, Λουβιτάκης (82’ Λουπασάκης), Μπαγλαντζής, Α.Ρενιέρης, Ν.Ρενιέρης, Βεστάκης (72’ Μαργαριτάκης), Ουρούκου, Β.Ρενιέρης

Απόλλων (Μάνος Βεργανελάκης): Βροντάκης, Μαραντόν, Καραμπινάκης, Σεληνιωτάκης, Πάτα, Μανιαδάκης (57’ Χριστοφής), Μπαργιάμη, Νεσκάκης (46’ Γεμισάι), Μποντούρι, Καβρουλάκης (75’ Ανιάγμπε), Σουχλάκης