Έκλεισαν με νίκη οι Νέοι Μινωταύρου

Νέος Σαμψών Νέοι Μινωταύρου | 18 Μαρτίου 2017, 21:18

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Μανώλη Αγγελάκη που πέτυχε και τα δύο γκολ της νικης, οι Νέοι Μινωταύρου κατάφεραν να κλείσουν νικηφόρα το φετινό πρωτάθλημα της Γ' κατηγορίας.

Το νεανικό σύνολο του Γιώργου Αγγελάκη πήρε τη νίκη με 2-0 μέσα στο Νιο Χωριό κόντρα στο Νέο Σαμψών, τον οποίο υποχρεώσαν στην ήττα μετά από οκτώ αγωνιστικές που μετρούσε 7 νίκες και μία ισοπαλία.

Ο Αγγελάκης σημείωσε και τα δύο γκολ στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, πετυχαίνοντας το 0-1 πολύ νωρίς στο 3′ και το 0-2 στο 23ο λεπτό, στο τελευταίο φετινό γκολ των “πρασίνων” στο πρωτάθλημα.

Νέος Σαμψών (Κωστας Τζιγκουνάκης): Κοζωνάκης, Μανατάκης, Σταθάκης, Κοτρωνάκης, Σπυρόπουλος (36′ Τσαγκαράκης), Δ. Κοκοτσάκης, Πισσαδάκης, Μαυρεδακης, Κοντός, Νικολουδάκης (46′ Μπαλάσης), Λεδάκης (76′ Λουκάς)

Νέοι Μινωταύρου (Γιώργος Αγγελάκης): Δικιδίδης, Ζαχαριουδάκης (73′ Κουλουριδάκης), Ντουλάκης, Μανουσάκης, Μπικουβαράκης, Σουχλάκης, Αμπράσι, Ξάνθης (79′ Καβαλάκης), Τάνιο, Μ. Αγγελάκης, Κουμιωτάκης, (69′ Λουπάσης).