Έκανε “σεφτέ” κόντρα στον Χάλη

Χάλης Αμιλλα | 16 Οκτωβρίου 2016, 19:42

Σεφτέ στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΧ πραγμτοποίησε η Άμιλλα, η οποία κατάφερε να πάρει μια πολύ σπουδαία νίκη με σκορ 1-0, κόντρα στον Χάλη, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Η νίκη αποκτά μεγάλη σημασία για τον σύλλογο του Μοδίου-Γερανίου, καθώς σημειώνεται κόντρα σ’ έναν από τους πιο δυνατούς αντιπάλους του φετινού πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι κρίθηκε στα τελευταία λεπτά με το γκολ που πέτυχε ο Βεριβάκης με σουτ έξω από την περιοχή, στο 80ο λεπτό.

Για τον Χάλη, ο Μπέιντο σημάδεψε το δοκάρι στο 53’ μετά από έμμεσο φάουλ που εκτέλεσε μέσα από την περιοχή.

Διαιτητής: Κουκουράκης

Βοηθοί: Γαλάνης-Καλομοίρης

Άμιλλα (Μάκης Σωφρόνογλου): Παρασκευόπουλος, Γαλάνης (70’ λ.τρ. Χριστοδουλάκης), Κτιστάκης, Γ. Παγωνάκης, Κολομπάκης, Πρέγκου, Λ. Παγωνάκης, Βεριβάκης, Μαρσέλος, Ξενάκης, Μπιτσάκης (85’ Προϊμάκης)

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Α. Μήτρου, Ν. Σταφύλοβ, Β. Σταφύλοβ, Παλιουδάκης, Κουφάκης, Γεώργας, Λενταράκης, Σαχμπαζίδης, Κοπάτσι, Μπέιντο (85’ Σωπασής), Ηλιάκης (78’ Τσάμι)