Εκανε “Κονέ” στο Μενίδι ο Απόλλων (video)

Football League 19 Φεβρουαρίου 2016, 21:14

Στην κορυφή της βαθμολογίας πέρασε ο Απόλλων Σμύρνης, κερδίζοντας με σκορ 1-0 στο Μενίδι τον Αχαρναϊκό στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής στη Φούτμπολ Λιγκ.

Το “χρυσό” γκολ για την “ελαφρά ταξιαρχία” σημείωσε με το… καλημέρα του αγώνα, στο 2ο λεπτό, ο Εμάνουελ Κονέ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Να σημειωθεί  ότι η ομάδα του Τίμου Καβακά διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι που δεν δόθηκε στο 9ο λεπτό όταν η μπάλα φάνηκε να βρίσκει καθαρά το χέρι του Φατιόν μέσα στην περιοχή του Απόλλωνα.

Αχαρναϊκός (Τίμος Καβακάς): Παγούδης, Εμέκα, Παγώνης (20′ Μουστάκης), Χριστοφιλέας, Κωστόπουλος, Όμο, Μήλιος (46′ Ματσούκας), Πολίμος, Ομπράντοβιτς, Παβίσεβιτς, Μπέλιτς (59′ Ταμπάκης).

Απόλλων Σμ. (Μπάμπης Τεννές): Αποστολίδης, Πάνος, Κύργιας, Δεληζήσης, Ψιάνος, Φατιόν, Κονέ (44′ Φαρινόλα), Ρουσάκης, Μπουντόπουλος (59′ Παρπέξ), Βάντερσον (89′ Σουνάς), Τζιώρας.