Έκανε ποδαρικό… με το δεξί

Κρητικός Αστέρας Κορωνίδα | 2 Οκτωβρίου 2016, 19:31

Σπουδαία εντός έδρας νίκη πανηγύρισε η Κορωνίδα που νίκησε τον Κρητικό Αστέρα 3-1 στον Βάμο και έκανε ποδαρικό με... το δεξί στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣ Χανίων.

Μόλις στο 4’ ο Τσαπασβίλη έβαλε μπροστά την ομάδα της Κορωνίδας στο παιχνίδι για το 0-1.

Ο Κρητικός Αστέρας ισοφάρισε στην επανάληψη με τον Πανίδη στο 47′ που είχε μπει αλλαγή στο ημίχρονο.

Η αντίδραση της Κορωνίδας ήρθε πολύ γρήγορά με το εύστοχο πέναλτι του Τζανουκάκη στο 65’.

Ο Αννιτσάκης με το γκολ που πέτυχε στο 85’ απλά έβαλε την τελική “σφραγίδα” στο ματς.

Διαιτητής: Ντοκάκης
Βοηθοί: Σινιοράκης-Μπραουδάκη

Κορωνίδα (Παντελής Μπερικάκης): Βολάνης, Κουγεντάκης, Αργυρίου, Δασκαλάκης, Πατσαρίκας (66’ Βαρδάκης), Αννιτσάκης, Γιαννόπουλος, Αλεξαντωνάκης, Τρούλος, Τσαπασβίλη (57’ Μανουσάκης), Τζανουκάκης (90’ Κοτρωνάκης)

Κρ. Αστέρας (Χρήστος Τραχανατζής): Γκαβρίλοβιτς, Κ.Ροκάκης, Σκύλο, Καγλαντζής (58’ Μαρκάκης),Δασκαλάκης, Αγγελάκης, Χαραλαμπάκης (46’ Πανίδης), Βασιλείου, Ν.Ροκάκης, Μεγαλακάκης (69’ Ψαράκης), Σταθάκης