Έκαναν τη… μοιρασιά στο τέλος! (pics)

Παγχανιακός Ιδομενέας | 20 Νοεμβρίου 2016, 14:37

Χωρίς σκορ έδειχνε να ολοκληρώνεται η αναμέτρηση στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων, ανάμεσα σε Ιδομενέα και Παγχανιακό, για την 8η αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας, αλλά το… καλό το άφησαν για το τέλος οι δύο ομάδες.

Στο 90’ ο Τσαγκαράκης φάνηκε να εξελίσσεται ξανά –όπως και κόντρα σε μία ακόμα πρώην ομάδα του τον Νέο Ηρακλή- σε “χρυσή αλλαγή” για τον Μάριο Σεργάκη με το γκολ που πέτυχε, αλλά ο 18χρονος Καραγκασίδης είχε την τελευταία… λέξη στο ματς, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 με εκπληκτικό γκολ στο 90+3’.

Ουσιαστικά οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να “πατάνε” καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο και τον σύλλογο του Γαλατά να είναι σαφώς βελτιωμένος στο δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης.

Ο Γαρυφαλής στο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Παγχανιακού έχασε μοναδική ευκαιρία για το 0-1 στο 24’, ενώ από την άλλη οι γηπεδούχοι έφτασαν μία… ανάσα από το 1-0 στο 64’, αλλά ο Σπ. Βαϊγκούσης “νικήθηκε” σε εκτέλεση πέναλτι από τον Σφακιωτάκη.

tsagarakis pallis panigirismoi
Ο Τσαγκαράκης δευτερόλεπτα μετά το γκολ του με τον Πάλλη, από τον οποίο ξεκίνησε η φάση του 1-0

Στο 90’ ο Τσαγκαράκης –που πέντε λεπτά νωρίτερα είχε διαμαρτυρηθεί για πέναλτι- με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ, αλλά ο νεαρός Καραγκασίδης με ασύλληπτο σουτ από μακρινή απόσταση στο 90+3’… έσωσε τον βαθμό για τον Παγχανιακό.

karagasidis kyriakidis
Ο νεαρός Καραγκασίδης λίγες στιγμές μετά το εκπληκτικό του γκολ, με τον συμπαίκτη του Κυριακίδη

ΤΟ PHOTOSTORY ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Οι φάσεις του αγώνα
4’ Εκτέλεση φάουλ του Κόσεκ, άουτ η μπάλα
23’ Μακρινή μπαλιά του Κόσεκ, σουτ του Κυριακίδη μπλοκάρει ο 16χρονος γκολκίπερ του Ιδομενέα Δασκαλάκης.
24’ Εκπληκτική ευκαιρία για τον Παγχανιακό, ο Κυριακίδης με μπαλιά από τον χώρο του κέντρου βγάζει στην πλάτη της άμυνας τον Γαρυφαλή, που προσπαθεί να “κρεμάσει” τον Δασκαλάκη, με την μπάλα να καταλήγει άουτ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
61’ Ξαφνικό σουτ του Σπ. Βαϊγκούση η μπάλα καταλήγει άουτ.
64’ Ο Σκεπασιανός παραχωρεί πέναλτι στον νεαρό Μυλωνάκη,  Σπ. Βαϊγκούσης αναλαμβάνει την εκτέλεση, αλλά ο Σφακιωτάκης αποκρούει.
90’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Πάλλη ο Μιχελάκης δεν μπορεί να στείλει την μπάλα προς την εστία, αλλά ο Τσαγκαράκης με γυριστό σουτ ανοίγει το σκορ (1-0).

panigirismoi gia 1 0
Οι πανηγυρισμοί για το 1-0
90+3’ ΓΚΟΛ: Από απομάκρυνση στην άμυνα του Ιδομενέα η μπάλα φτάνει στον Καραγκασίδη, που με ψηλοκρεμαστό σουτ από μακρινή απόσταση ισοφαρίζει σε 1-1.