Έ”χ”ασε την ευκαιρία να “καθαρίσει” την πρόκριση

Κορωνίδα Ηρακλής Νεροκούρου | 11 Σεπτεμβρίου 2016, 21:07

Την ευκαιρία να "καθαρίσει" την πρόκριση έχασε η Κορωνίδα που βρέθηκε να προηγείται με 2-0 στο πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού απέναντι στον Ηρακλή Νεροκούρου, μέχρι τελικά να δεχτεί την ισοφάριση (2-2).

Η ομάδα του Βάμου ισοφαρίστηκε μάλιστα με δύο γκολ που σημειώθηκαν λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου.

Ο Γιαννόπουλος πέτυχε γκολ και στο δεύτερο παιχνίδι με τη φανέλα της Κορωνίδας στο 17’ με ατομική ενέργεια, ενώ στο  28’ ο Μεσαρχάκης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με πλασέ (2-0).

Ο Ηρακλής βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και “απάντησε” μέσα σε διάστημα δύο λεπτών στην συνέχεια.

Στο 41’ ο 16χρονος Καλυκάκης μείωσε σε 2-1, ενώ στο 43’ ήρθε και το 2-2 από τον Κακαρά που πήρε την απόκρουση και σκόραρε.

Πριν λήξει το ημίχρονο ο Ηρακλής είχε την ευκαιρία να φτάσει στη μεγάλη ανατροπή, αλλά η προσπάθεια του Μέμα σταμάτησε στο δοκάρι του Χνάρη κι έτσι έμεινε το 2-2.

Διαιτητής: Χρυσός
Βοηθοί: Κατσαρός-Μπραουδάκη

Κορωνίδα (Παντελής Μπερικάκης): Χνάρης, Κακαξυλάκης (50’ Κλαπάκης), Αλεξαντωνάκης Α., Δασκαλάκης, Αργυρίου, Βαρδάκης, Αννιτσάκης, Μεσαρχάκης, Γιαννόπουλος, Τρούλος (80’ Τζανουκάκης), Μανουσάκης

Ηρακλής Ν. (Γιάννης Μηνάς): Κελαϊδής, Αγγελάκης, Μαυροδήμος, Κοντόπουλος, Τσούκαλας, Κακαράς (85’ Λειβαδιωτάκης), Παπαδάκης, Καλυκάκης (60’ Κοϊντζίδης), Μπούτος (65’ Κουντούρης), Γουνάκης, Μέμα