Δύσκολο πέρασμα από τα Καθιανά

Σπάθα Πανακρωτηριακός | 31 Οκτωβρίου 2021, 18:23

Δύσκολο πέρασμα πραγματοποίησε από τα Καθιανά η Σπάθα σε βάρος του Πανακρωτηριακού, νικώντας με 1-0, στο ματς που έριξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής στην Α' ΕΠΣΧ.

Η ομάδα του Κολυμβαρίου επέστρεψε έτσι άμεσα στις νίκες μετά την εντός έδρας ήττα από τον Γρανίτη και διατηρείται “ζωντανή” στη μάχη της κορυφής.

Ο Πανακρωτηριακός από την άλλη έβαλε δύσκολα στους φιλοξενούμενους που “πέρασαν” για δεύτερο σερί εκτός έδρας παιχνίδι με το ίδιο σκορ, μετά την Παλαιόχωρα, την οποία είχαν κερδίσει πριν από δύο εβδομάδες.

Ο Πατελάκης σημείωσε το μοναδικό γκολ: Από κόρνερ του Βασιλομιχελάκη στο 10ο λεπτό με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας των γηπεδούχων.

Στη συνέχεια, το ματς είχε ρυθμό με τον Πανακρωτηριακό ν’ απειλεί στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Πέτικα που βγήκε σε θέση βολής αλλά δε μπόρεσε να τελειώσει τη φάση.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση μέχρι το τέλος χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να βρουν το γκολ.

Διαιτητής: Χρ. Γιαννουλάκης
Βοηθοί: Κανελάκης-Μαρκετάκης

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Λαμπιθιανάκης-Βαγγέλης Ανδρεαδάκης): Χατζηδάκης, Κούγκουλος, Βουρβαχάκης, Μακράκης (46′ Καπούλας), Μπικάκης (46′ λ.τρ. Γκιούλα), Παπαδάκης (82′ Κουκουράκης), Μανουσάκης, Ν. Ανδρεαδάκης (70′ Περράκης), Καλλέργης (70′ Παπαδεράκης), Δουλάς, Πέτικας

Σπάθα (Βαγγέλης Αγγελάκης): Βλαχάκης, Νυτακάκης (46′ Καψαμπέλης), Λιονάκης,  Τερεράκης, Καραγιώργος, Σκουλάς, Περαθωράκης (66′ Μοσχανάκης), Βασιλομιχελάκης (90′ Ροδοκανάκης), Πατελάκης, Κένγκα (87′ Τζαγκαράκης), Αλλκούρτι (46′ Μπαδιεριτάκης)