Δυο στα δυο με Σα Πίντο

Super League 1 18 Φεβρουαρίου 2017, 18:47

Δυο στα δυο έχει ο Σα Πίντο στη δεύτερη θητεία του στον πάγκο του Ατρομήτου. Οι Περιστεριώτες νίκησαν και την Ξάνθη (2-1) χάρη στο γκολ του Τόνσο στο 85ο λεπτό για την 21η αγωνιστική της Super League.

Αήττητος παραμένει ο Ρικάρντο Σα Πίντο Οι Περιστεριώτες νίκησαν με 2-1 τη Ξάνθη, χάρη στο εξαιρετικό γκολ του Μαρτίν Τόνσο στο 85ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με εξαιρετικό πλασέ του Πλατέλλα, οι “ακρίτες” ισοφάρισαν με τον Γιουνές – ο οποίος εκτέλεσε το πέναλτι που ο ίδιος κέρδισε – αλλά ο Αργεντινός έδωσε την νίκη στον Ατρόμητο στο 85′.

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου

Διαιτητής:  Τάσος Παπαπέτρου

Βοηθοί:  Λάζαρος Δημητριάδης, Ιορδάνης Απτοσόγλου

Ατρόμητος (Ρικάρντο Σα Πίντο): Γκορμπούνοβ, Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Ζησόπουλος, Κατράνης, Μπάγκα (64′ Μανιάτης), Ούμπιδες, Τόνσο, Πλατέλλας (79′ Λε Ταλέκ), Λημνιός, Ντάουντα (87′ Κυριακίδης)

Ξάνθη (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζίβκοβιτς, Ορφανίδης, Φλίσκας, Καρασαλίδης, Σιλά, Ντε Λούκας (76′ Πιζέλι), Λουσέρο, Λάζιτς, Βασιλακάκης (84′ Λισγάρας), Καμαρά (60′ Τριάδης), Γιουνές.

Γκολ: 42′ Πλατέλλας, 85′ Τόνσο / 57′ πεν. Γιουνές

Κάρτες: 56′ Γκορμπούνοβ, 83′ Λε Ταλέκ / 40′ Ντε Λούκας, 73′ Ορφανίδης, 81′ Καρασαλίδης (δεύτερη κίτρινη και αποβολή στο 90’+4′)