Δύο στα δύο για την Ισπανία στο διεθνές τουρνουά της Κρήτης (pics)

Μπάσκετ 11 Ιουλίου 2017, 20:48

Έπειτα από την αγχωτική νίκη της πρεμιέρας του διεθνούς φιλικού τουρνουά, που γίνεται σε Χανιά και Ρέθυμνο, απέναντι στην Ισλανδία η Ισπανία διπλασίασε τις επιτυχίες της απέναντι στην Ιταλία (77-59).

Στο κλειστό “Μελίνα Μερκούρη” του Ρεθύμνου η ομάδα του Ίμπον Ναβάρο είχε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 39-32. Στην τρίτη περίοδο η Ισπανία πάτησε… γκάζι και με επιμέρους σκορ 20-6 ανέβασε τη διαφορά στους 21 πόντους (59-38). Στο τελευταίο δεκάλεπτο η κατάσταση δεν άλλαξε και η Ισπανία έφτασε στην εύκολη νίκη.

Italia Ispania

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Λόπεθ με 15, για να ακολουθήσουν Μαθάιρα με 11 και Γιούστα με 10. Για την Ιταλία Μορέτι και Ντα Κάμπο είχαν από 12 πόντους.