Δύο ντέρμπι σε μία μέρα στα Νεροκούρου

Β' ΕΠΣΧ 15 Ιανουαρίου 2023, 8:16

Οι 2 πρώτοι της βαθμολογίας Ποσειδώνας και Ηρακλής, αντιμετωπίζουν στα Νεροκούρου Ήφαιστο και Νέους Μινωταύρου αντίστοιχα.

Oinolatris

Πριν από τις μεγάλες αναμετρήσεις των Νεροκούρου, ο Κρητικός Αστέρας φιλοξενεί την Ε.Θ.Κ. στην Μοναχή Ελιά, σε πρωινό παιχνίδι για την 11η αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας.

Λίγο αργότερα στο Μόδι, σημαντικό παιχνίδι για την παραμονή ανάμεσα σε ‘Αμιλλα και Τιτάν, οι οποίες βρίσκονται στην 12η και 13η θέση αντίστοιχα.

Στην Σούδα η Ακαδημία αντιμετωπίζει τον Αστέρα Χαλέπας, με τις δύο ομάδες να βρίσκοντα πολύ κοντά στον βαθμολογικό πίνακα και να αναζητούν την νίκη που θα τους ανεβάσει ακόμη περισσότερο σε αυτόν.

Το πρώτο ντέρμπι των Νεροκούρου θα πραγματοποιηθεί μεταξύ Ηρακλή και Νέους Μινωταύρου. Οι δύο ομάδες βρίσκονται σε εξαιρετική φόρμα, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να υπολογίζουν για πρώτη φορά στον πρώτο τους σκόρερ Γιάννη Στόιτσο.

Ήφαιστος και Ποσειδών Τσικαλαριών στο τελευταίο ματς της ημέρας, υπόσχονται αρκετά καλό θέαμα, με τις δύο ομάδες να απέχουν 4 μόλις βαθμούς και να ελπίζουν στη νίκη που θα διευρύνει το σερί των νικών τους.

11η αγωνιστική:
Σάββατο 14 Ιανουαρίου
Νέος Σαμψών-Ροδωπού 6-5
Χάλης-Ασπίδα 1-2
Κυριακή 15 Ιανουαρίου
10:30 Κρητικός Αστέρας-ΕΘΚ, στη Μοναχή Ελιά
11:00 Άμιλλα-Τιτάν, στο Μόδι
15:00 Α.Π. Σούδας-Αστέρας Χαλέπας, στη Σούδα
15:00 Ηρακλής Νερ.-Νέοι Μινωταύρου, στα Νεροκούρου
18:30 Ηφαιστος-Ποσειδών Τσικαλαριών, στα Νεροκούρου

Βαθμολογία
1.Ποσειδών Τσικαλαριών (10) 28 (28-5)
2.Ηρακλής Νεροκούρου (10) 27 (40-11)
—————————————————
3.Ηφαιστος (10) 24 (34-15)
4.Κρ. Αστέρας (10) 22 (26-12)
5.Νέοι Μινωταύρου (10) 21 (33-17)
6.Νέος Σαμψών (11) 19 (29-21)
7.Ασπίδα (11) 18 (24-20)
8.Α.Π. Σούδας (10) 16 (14-18)
9.Αστέρας Χαλέπας (9) 14 (20-19)
10.Ροδωπού (11) 7 (16-37)
-.Χάλης (11) 7 (16-37)
12.Αμιλλα (10) 5 (9-23)
13.Τιτάν (10) 1 (2-32)
——————————————
14.ΕΘΚ (10) 1 (7-31)

Η επόμενη αγωνιστική (12η):
Σάββατο 21 Ιανουαρίου
15:00 Ηρακλής Ν. – Α.Π. Σούδας, στα Νεροκούρου
18:00 Αστέρας Χ. – Ήφαιστος, στη Μοναχή Ελιά
Κυριακή 22 Ιανουαρίου
10:30 Ν. Μινωταύρου – Κρ. Αστέρας, στις Μουρνιές
11:00 Ε.Θ.Κ. – Άμιλλα, στα Καθιανά
11:00 Τιτάν – Χάλης, στο Νιό Χωριό
15:00 Ποσειδών Τσικαλαριών – Ν. Σαμψών, στη Σούδα
15:00 Ροδωπού – Ασπίδα, στο Κολυμβάρι

Estrella

Oneirochora
Digital Print Shop
Ζakroshoes
Crepaland Greece
Digenakis
Bio Green 300x250
Crepe Factory Chania

Rabona ad