Δύο γκολ μετά το 90′ και… Επισκοπή-Ολυμπιακός Β 1-1

Επισκοπή | 5 Νοεμβρίου 2022, 17:15

Συγκινήσεις στο τέλος πρόσφερε το παιχνίδι στο γήπεδο "Παύλος Βαρδινογιάννης" του Γάλλου, με την Επισκοπή και τον Ολυμπιακό Β να σκοράρουν μετά τον 90ό λεπτό και να αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 1-1.

/Bella Pizza

Η ομάδα του Ρεθύμνου βρέθηκε πολύ κοντά στο να ξεκινήσει τη σεζόν με νίκη, καθώς κατάφερε στο 90’ να πετύχει ένα απίστευτο τέρμα με το σουτ του Χοβανισιάν, ωστόσο στο 5ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ολυμπιακός Β κέρδισε φάουλ το οποίο εκτέλεσε ο Λιάτσος για να στείλει τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Καλογεράκη, ενώ στη συνέχεια η μπάλα στρώθηκε στα πόδια του Κατσουλίδη ο οποίος με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές δεν είχε πολλές φάσεις, με την Επισκοπή να έχει την καλύτερη της φάση στο πρώτο ημίχρονο στο 38’ με την κεφαλιά ψαράκι του Σταθοπούλου ο οποίος εξ επαφής έστειλε τη μπάλα να περάσει έξω από τα δοκάρια, με τον Ολυμπιακό Β να είχε από τη δική του πλευρά την πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα, νωρίτερα και δη στο 18ο λεπτό, στο τετ-α-τετ Βοΐλη με τον Καλογεράκη, με τον Χανιώτη τερματοφύλακα ν’ αποκρούει σωτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός Β μπήκε δυνατά για να φτάσει στο γκολ, χωρίς να καταφέρει να σκοράρει, χάνοντας με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Μαυρουδή για φάουλ στον Σταθόπουλο στο 58ο λεπτό. Ο παίκτης παραπάνω για την Επισκοπή δε φάνηκε ωστόσο στα επόμενα λεπτά, με την ομάδα του Σάκη Παπαβασιλείου να σκοράρει το γκολ στο 90ό λεπτό αλλά να μην καταφέρνει στο τέλος να πάρει τη νίκη.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

18’ Κάθετη Κωστή για τον Βοΐλη αποκρούει σωτήρια ο Καλογεράκης
24’ Σουτ Σαμουρκασόβι άουτ
38’ Πρώτη μεγάλη φάση για την Επισκοπή, σέντρα του Παπαδόπουλου κεφαλιά ψαράκι του Σταθόπουλου η μπάλα περνά έξω απ’ το δοκάρια
48’ Κόρνερ Μαρίνου κεφαλιά άουτ από τον Καράκουτη.
50’ Ο Μαρίνος πραγματοποιήσει σέντρα, ο Λάμτσε στην προσπάθειά του να διώξει αναγκάζεσαι Σωτήρη απόκρουση τον Καλογεράκη σε κόρνερ.
51’ Ο Μαρίνος εκτελεί κόρνερ η μπάλα φτάνει στην καρδιά της άμυνας της Επισκοπής από κοντά ο Κωστή δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα,
56’ Ο Σταθόπουλος με διπλή προσπάθεια σουτάρει με καλές προϋποθέσεις άστοχα.
58’ Αποβολή Μαυρουδή με δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Σταθόπουλο.
70’ Μεγάλη απόκρουση από τον Καλογεράκη στο σουτ του Βοΐλη. Στη συνέχεια ο Νίκολιτς με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα άουτ αλλά υπάρχει οφ σάιντ.
77’ Σέντρα από τον Αποστολόπουλου, το γυριστό σουτ από τον Κινκουέ περνά άουτ.
90’ (1-0) Ο Κρίκλοου πασάρει στον Χοβανισιάν που με απίστευτο σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Στουρνάρα.
90+5 (1-1) Φάουλ από τον Λιάτσο στο κάθετο δοκάρι της Επισκοπής, ο Κατσουλίδης με κοντινό πλασέ ισοφαρίζει για τον ΟλυμπιακόΒ.

Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Κομισοπούλου (Χανίων) – Μάτσας (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων)

Επισκοπή (Σάκης Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Πολίτης, Κεφαλάς, Λάμτσε, Κούτσιας, Εμπουέλε, Σαμουρκασόβι (60’ Κρίκλοου), Σκεντεράι (86’ Νταμπίζας), Σταθόπουλος (75’ Βουκελάτος), Χοβανισιάν, Παπαδόπουλος (75’ Αμπαφού)

Ολυμπιακός Β (Γιάννης Οκκάς): Στουρνάρας, Αποστολόπουλος (89’ Κεραμιδάς), Νταμπό, Νίκολιτς (89’ Κατσουλίδης), Μαυρουδής, Μαρίνος (74’ Κουτσίδης), Βοΐλης, Κωστή (Λιάτσος), Χρυσόπουλος, Κινκουέ, Καράκουτης (61’ Τσέλιος)