Δύο αμυντικοί (Θεοδωράκης-Κουργιαντάκης) σφράγισαν την ισοπαλία |pics

Παλαιόχωρα Ικαρος Μουρνιών | 29 Ιανουαρίου 2023, 17:42

Δεν ανέδειξε νικητή το ματς του Ικάρου με την Παλαιόχωρα στα Νεροκούρου.

Το 1-1 σφράγισε τις προσπάθειες των δύο ομάδων από το πρώτο ημίχρονο. Αμφότερες είχαν ευκαιρίες για παραπάνω τέρματα.

Mάλιστα τα δύο γκολ σημειώθηκαν από δύο κεντρικούς αμυντικούς, τον Ηλία Θεοδωράκη και τον Γιάννη Κουργιαντάκη.

Η Παλαιόχωρα ξεκίνησε καλύτερα στο πρώτο 45λεπτο. Είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Θεοδωράκη στο 18′ και τελικά ο ίδιος παίκτης άνοιξε το σκορ πέντε λεπτά αργότερα με πλασέ, μετά από φάουλ του Μανουσάκη στην περιοχή.

Η απάντηση για τον Ικαρο ήρθε λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου. Ο Γαλεράκης κέρδισε πέναλτι και ο Κουργιαντάκης που ανέλαβε να το εκτελέσει, σημάδεψε σωστά για το 1-1.

Και οι δύο είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν ξανά. Ο Σαντσόλλι από πλευράς Παλαιόχωρας σπατάλησε τις κυριότερες και για τον Ικαρο ο Νιολάκης προς το φινάλε απώλεσε εξίσου σημαντική φάση για το 2-1.

Διαιτητής: Τρίγκας
Βοηθοί: Παναγόπουλος – Μπαντά

Ικαρος Μουρνιών (Γιάννης Μαρκάκης): Τραχίλης, Λαφαζάνης, Κουργιαντάκης, Καστρινάκης, Χαϊντούτης, Μπομπολάκης, Νταμαδάκης (60′ Κοκολαντωνάκης), Λιάσκας (75′ Κελέση), Νιολάκης, Γαλεράκης, Χριστόπουλος (60′ Αρσιδάκης)

Παλαιόχωρα (Βασίλης Τσαρτσίδης): Κόλα, Κοσμάς, Θεοδωράκης, Γκουνέα, Σινάνι, Λιτσαρδάκης (55′ Καλλέρης), Γκιέργκι (80′ Κονοσίδης), Τζαγκαράκης, Μανουσάκης, Σαντσόλλι, Τομ.