Διπλό η Κέρκυρα στην Τρίπολη

Super League 1 5 Μαρτίου 2017, 20:55

5η σερί ήττα για τον Αστέρα στο πρωτάθλημα. Έχασε σήμερα στην Τρίπολη από την Κέρκυρα με 2-1.

planakis

12 σερί αγωνιστικές χωρίς νίκη συμπληρώθηκαν για τον Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος σήμερα προηγήθηκε στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα και να απομακρυνθεί από την ζώνη του υποβιβασμού.

Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ του Μάσα, όμως η Κέρκυρα “απάντησε” στην επανάληψη και με δύο τέρματα του Τουράμ (69′ και 83′) έφυγε με το τρίποντο από την Τρίπολη “σκαρφαλώνοντας” στους 26 βαθμούς (στους 20 παρέμεινε ο Αστέρας).

Αστέρας Τρίπολης (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Ντοναρούμα, Καλτσάς, Μπέρτος, Σελίν, Κυριακόπουλος, Τσουκαλάς, Ιγκλέσιας, Φαρίνια (62′ Δημούτσος), Στανισάβλιεβιτς (77′ Ιωαννίδης), Μάσα, Μανιάς.

Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Κεϊτά (46′ Ντουαλά), Ντιμιτρόφσκι, Ιωάννου, Κόντος (73′ Νίκιτς), Σιόντης, Κέβιν Ντιόγκο (63′ Επστάιν), Ζορντάο Ντιόγκο, Γεωργίου, Γκόμες, Τουράμ.