Διακρίσεις για τα “Χανιωτάκια” στο Πανελλήνιο ΠΠ/ΠΚ – 1ος ο Ελ. Βενιζέλος

Στίβος | 18 Ιουλίου 2017, 20:05

Σημαντική παρουσία είχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες από τα Χανιά που συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α’, που για τον Νότιο Όμιλο πραγματοποιήθηκε στη Χαλκίδα.

Ο Ελ. Βενιζέλος ήταν 2ος στη βαθμολογία και των δύο κατηγοριών και 1ος στη γενική κατάταξη, με τους αθλητές του να κατακτούν 8 μετάλλια (2 χρυσά-1 ασημένιο-5 χάλκινα). Ο Κύδων κατέκτησε 4 μετάλλια, εκ των οποίων τα 2 χρυσά, το ένα ασημένιο και το ένα χάλκινο, ενώ για τον ΑΟ Κισσάμου την καλύτερη παρουσία είχε η Ξανθουδάκη στον τελικό του μήκους.

ao kissamou xalkida

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών από τα Χανιά:

4Χ300μ. Παγκορασίδων Α’
4.Ελ. Βενιζέλος (Σπαράκη-Αρναντωνάκη-Μπιρίκου-Κατσούλη) 2:58.01

4Χ300μ. Παμπαίδων Α’
7.Ελ. Βενιζέλος (Ντουντουνάκης-Μαλιχούτης-Δρικάκης-Καραταράκης) 2:39.91

Σφυροβολία Παγκορασίδων Α’
5.Ελπίδα Σταφυλαράκη (Ελ. Βενιζέλος) 43.08
7.Μυρτώ Μπουντάκη (Ελ. Βενιζέλος) 35.72
8.Μυρσίνη Κουρκουνάκη (Ελ. Βενιζέλος) 34.75
11.Μαρία Παρασκάκη (Ελ. Βενιζέλος) 33.33
12.Τίκο Ομιάτζε (Ελ. Βενιζέλος) 32.64

Άλμα επί κοντώ Παμπαίδων Α’
9.Εμάνουελ Τεοντοσίου (Ελ. Βενιζέλος) 3.10

Δισκοβολία Παμπαίδων Α’
1.Κωνσταντίνος Μπουζάκης (Ελ. Βενιζέλος) 50.93 (49.24 στον προκριματικό)
2.Ορέστης Ντουσάκης (Ελ. Βενιζέλος) 48.37 (46.42 στον προκριματικό)
6.Γιάννης Καρυωτάκης (Κύδων) 41.28 (40.24 στον προκριματικό)
9.Αρτέμης Αδαμάκης (Ελ. Βενιζέλος) 35.12 (36.10 στον προκριματικό)
10.Εμμανουήλ Ζωφάκης (Κύδων) 30.31 (34.14 στον προκριματικό)
*Γιώργος Ριτζάκης (Κύδων) ακυρώθηκε (45.37 στον προκριματικό)

150μ. Παμπαίδων Α’
4.Γιώργος Αρτεμάκης (Ελ. Βενιζέλος) 17.49 (17.49 στον προκριματικό)
6.Αλέξανδρος-Δημ. Λαμψακινός (Ελ. Βενιζέλος) 17.74 (17.84 στον προκριματικό)
8.Αυγερινός Κιοσές-Χαβατζής (Κύδων) 17.91 (17.79 στον προκριματικό)

150μ. Παγκορασίδων Α’
14.Νικολέτα Χριστοδουλάκη (Ελ. Βενιζέλος) 20.28 (20.26 στον προκριματικό)
33.Θεοδώρα Μπιτσάκη 21.53 (στον προκριματικό)

80μ. Παγκορασίδων Α’
25.Μαρία-Γιολάντα Γουέλς (Ελ. Βενιζέλος) 10.97 (στον προκριματικό)

Ύψος Παγκορασίδων Α’
9.Κατερίνα Μουντάκη (Ελ. Βενιζέλος) 1.45 (στον τελικό)
13.Μαριάννα Κουρκουνάκη (Ελ. Βενιζέλος) 1.45 (στον προκριματικό)

Τριπλούν Παμπαίδων Α’
6.Γιάννης Κουβεδάκης (Ελ. Βενιζέλος) 11.96

Σφαιροβολία Παγκορασίδων Α’
2.Ειρήνη Φραγκάκη (Κύδων) 12.69
3.Εμμανουηλία Μπομπολάκη (Ελ. Βενιζέλος) 12.15
11.Μιχαέλα Κουτσοπεράκη (Ελ. Βενιζέλος) 10.30

Πένταθλο Παγκορασίδων Α’
14.Γεωργία Παπαγρηγοράκη (Κύδων) 2866 (12.89 – 4.75 – 8.98 – ακυρ. – 1:57.66)

4Χ80μ. Παμπαίδων Α’
3.Ελ. Βενιζέλος (Μαλιχούτης-Δρικάκης-Λαμψακινός-Αρτεμάκης) 37.02

4Χ80μ. Παγκορασίδων Α’
9.Ελ. Βενιζέλος (Χριστοδουλάκη-Αρναντωνάκη-Γουέλς-Σημαντηράκη) 41.06
24.ΑΟ Κισσάμου (Μελάκη-Κοκκινάκη-Κυρμπίζου-Ξανθουδάκη) 42.73

Σφυροβολία Παμπαίδων Α’
1.Ορέστης Ντουσάκης (Ελ. Βενιζέλος) 67.85
7.Κωνσταντίνος Φουράκης (Ελ. Βενιζέλος) 45.70

Ύψος Παμπαίδων Α’
3.Κωνσταντίνος Τζολάκης (Ελ. Βενιζέλος) 1.78
6.Γιώργος Κουβεδάκης (Ελ. Βενιζέλος) 1.68

Μήκος Παμπαίδων Α’
9.Γιάννης Κουβεδάκης (Ελ. Βενιζέλος) 5.92 (5.89 στον προκριματικό)

300μ. εμπόδια Παγκορασίδων Α’
3.Ελένη Κατσούλη (Ελ. Βενιζέλος) 47.37 (48.56 στον προκριματικό)
22.Αντωνία Μαράκη (Ελ. Βενιζέλος) 54.49 (στον προκριματικό)

Ακοντισμός Παγκορασίδων Α’
5.Άννα Οικονομάκη (Κύδων) 30.74

300μ. Παμπαίδων Α’
5.Γρηγόρης Καραταράκης (Ελ. Βενιζέλος) 37.70 (38.04 στον προκριματικό)
18.Βαγγέλης Πατεράκης (Κύδων) 39.41 (στον προκριματικό)

Άλμα επί κοντώ Παγκορασίδων Α’
3.Σοφία Κοτζαμιχάλη (Ελ. Βενιζέλος) 3.30
5.Ελένη Τερεζάκη (Ελ. Βενιζέλος) 3.20
8.Τατιάνα Καφαντάρη (Ελ. Βενιζέλος) 2.80

300μ. Παγκορασίδων Α’
2.Μαρία Ψυλλάκη (Κύδων) 41.23 (42.05 στον προκριματικό)
11.Μαρία Μπιρίκου (Ελ. Βενιζέλος) 44.25 (44.64 στον προκριματικό)
28.Αγγελική Σπαράκη (Ελ. Βενιζέλος) 45.92 (στον προκριματικό)
32.Νικολέτα Μπιτσάκη (Ελ. Βενιζέλος) 46.47 (στον προκριματικό)
42.Ελευθερία Κοκκινάκη (ΑΟ Κισσάμου) 49.40 (στον προκριματικό)

600μ. Παμπαίδων Α’
13.Στέλιος Μέγας (Ελ. Βενιζέλος) 1:32.47
17.Γιώργος Μέγας (Ελ. Βενιζέλος) 1:33.39
23.Στέφανος Αλιφιεράκης (Ελ. Βενιζέλος) 1:37.32
26.Στέφανος Χαρτζουλάκης (ΑΟ Κισσάμου) 1:38.04

600μ. Παγκορασίδων Α’
12.Ευδοκία Κάσλεβα-Τσιριγώτη (Κύδων) 1:49.86
18.Μαρία-Ελένη Ηλιάκη (Κύδων) 1:52.68

Μήκος Παγκορασίδων Α’
12.Ευαγγελία Ξανθουδάκη (ΑΟ Κισάμου) 5.02 (5.02 στον προκριματικό)
29.Μαρία Καλοριζικάκη (Ελ. Βενιζέλος) 4.61 (στον προκριματικό)
*Ευαγγελία Κοκκινάκη (Ελ. Βενιζέλος) ακυρώθηκε

Σφαιροβολία Παμπαίδων
3.Γιάννης Καρυωτάκης (Κύδων) 13.74 (12.42 στον προκριματικό)
11.Εμμανουήλ Ζωφάκης (Κύδων) 12.54 (11.99 στον προκριματικό)
16.Κωνσταντίνος Μπουζάκης (Ελ. Βενιζέλος) 11.29 (στον προκριματικό)

1000μ. Παγκορασίδων Α’
10.Χαρίκλεια Σπαράκη (Ελ. Βενιζέλος) 3:17.71

Δισκοβολία Παγκορασίδων Α’
1.Ειρήνη Φραγκάκη (Κύδων) 39.33

Βαθμολογία Παμπαίδων Α’
1.ΑΕ Μεσογείων “Αμεινίας ο Παλληνεύς” 136
2.Γ.Σ. “Ελευθέριος Βενιζέλος” 135,5
3.ΟΦΗ 79
-.ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών 79

18.ΑΟ Κύδων 18

Βαθμολογία Παγκορασίδων Α’
1.ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών 135
2.Γ.Σ. “Ελευθέριος Βενιζέλος” 102,5
3.ΓΣ Κηφισιάς 74

8.ΑΟ Κύδων 47

86.ΑΟ Κισσάμου 1

Γενική κατάταξη
1.Γ.Σ. “Ελευθέριος Βενιζέλος” 238
2.ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών 214
3.ΑΕ Μεσογείων “Αμεινίας ο Παλληνεύς 202,5

Επιμέλεια: Λευτέρης Αντωνακάκης

karta antonis garden