Δεύτερη σερί νίκη για τον Ηρακλή (pics)

Κρητικός Αστέρας Ηρακλής Νεροκούρου | 9 Δεκεμβρίου 2017, 19:33

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Ηρακλή, ο οποίος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ευτύχησε να γυρίσει "τούμπα" το παιχνίδι και να νικήσει με 2-1 τον Κρητικό Αστέρα, στα Νεροκούρου.

Ο Κρητικός Αστέρας κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Ασημακόπουλου στο 15ο λεπτό για το 0-1, για να ισοφαρίσει σε 1-1 ο Γιαννακούρος στο 30ο λεπτό, για τους γηπεδούχους.

IMG 4724

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 65′ η ομάδα του Σπύρου Γαλάνη πέτυχε το γκολ της ανατροπής, με σκόρερ τον Νταγκουνάκη, έπειτα από “ασσίστ” του Γιαννακούρου, για το τελικό 2-1.

IMG 4746

Ηρακλής Νεροκούρου (Σπύρος Γαλάνης): Πετράκης, Μερόλι, Κοντόπουλος (60′ Λ. Αγγελάκης), Καράκης, Μερκάϊ (80′ Καραδάκης), Κακάρας, Τσιριβάκος, Γιαννακούρος, Αμαξόπουλος (46′ Μανουσάκης), Σταθάκης, Αγγέλου (46′ Νταγκουνάκης)

Κρ. Αστέρας (Γιώργος Πανίδης): Γκαβρίλοβτις, Σίνος, Μαστραντωνάκης, Δασκαλάκης (77′ Σάμπα), Μουτζούρης (85′ Ιορντάνοβ), Μπαρτζίδης (77′ Κ. Μεγαλακακης), Χαραλαμπάκης, Ντούπη, Ασημακόπουλος, Χατζημαρινάκης, Κοκάκης (85′ Μπαλλίου)