Δεύτερη σερί νίκη για τον Ηρακλή Νεροκούρου

Κεραμειά Ηρακλής Νεροκούρου | 25 Μαρτίου 2017, 20:44

Ο Ηρακλής Νεροκούρου ήταν ο νικητής στο τοπικό ντέρμπι της περιοχής με τα Κεραμειά, αφού επικράτησε με 2-1 σημειώνοντας μετά από αρκετό καιρό δεύτερη συνεχόμενη νίκη στον όμιλο παραμονής.

Από την άλλη αυτό το αποτέλεσμα κρατάει σε επικίνδυνη θέση την ομάδα των Κεραμειών που έχουν 17 βαθμούς και βρίσκονται στο +5 από τα Ροδωπού και +4 από την Ασπίδα που αγωνίζονται την Κυριακή (26/3).

Το γκολ του Λευτέρη Γουνάκη στο 12ο λεπτό έδωσε τα ηνία του παιχνιδιού στον Ηρακλή Νεροκούρου. Στο 32’ ο Καλαμπαλίκης ισοφαρίζει το τοπικό ντέρμπι σε 1-1, αφού νικάει με ιδανικό σουτ τον τερματοφύλακα των Κεραμειών Νιαουνάκη.

Ωστόσο, ο Ηρακλής… απαντάει σχεδόν άμεσα και στο 37’ ο Τάσος Αγγελάκης είναι ο άνθρωπος που δίνει την νίκη με 2-1, από το πρώτο 45λεπτο για την τυπικά γηπεδούχο ομάδα του Μάνου Καλαμπακάκη.

Ηρακλής Νερ. (Μάνος Καλαμπακάκης): Κελαϊδής, Μπούτος 987’ Μανουσάκης), Τσούκαλας, Τσακιρίδης, Λ. Αγγελάκης (64’ Καλανδράνης), Παπαδάκης, Κακαράς, Τ. Αγγελάκης, Μέμα (55’ Κοντόπουλος), Μαυροδήμος, Γουνάκης

Κεραμειά (Γιάννης Λαμπαρδάκης):Νιαουνάκης, Μαρκάκης (70’ Βεστάκης), Κουκλάκης, Λουκόπουλος, Μπαμπουνάκης, Ζαχαριουδάκης, Δ. Νταμαδάκης (46’ Γκιούλα), Καλαμπαλίκης, Τρουλλινός, Μεντάκης, Μίχος