Δεύτερη νίκη στη Σούδα

Ήφαιστος Χανίων Α.Π. Σούδας | 31 Οκτωβρίου 2020, 20:11

Tη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα πανηγύρισε το Σάββατο στη Σούδα ο Ηφαιστος. Το συγκρότημα του Γιάννη Μαρκάκη επιβλήθηκε της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου με 2-1.

Ο Ηφαιστος σκόραρε σε καίρια σημεία, τόσο στο φινάλε του ημιχρόνου, όσο και στο ξεκίνημα του δευτέρου. Η ΑΠ Σούδας παρά το γεγονός ότι μείωσε γρήγορα, δε μπόρεσε να αποφύγει την ήττα, προερχόμενη με τη σειρά της από δύο σερί νίκες.

Φωτ. από τη σελίδα της ΑΠ Σούδας

Στο 42′ πήρε προβάδισμα ο Ηφαιστος. Από γέμισμα των φιλοξενούμενων και προσπάθεια του Γαρυφαλή, ο Σπανουδάκης χρίστηκε σκόρερ με σουτ περίπου από το ύψος της μεγάλης περιοχής (0-1).

Τα τέρματα των φιλοξενούμενων διπλασιάστηκαν στη συνέχεια στο δεύτερο ημίχρονο, στο 55′.

Από βαθιά μπαλιά του Νησωτάκη, ο Γαρυφαλής με φοβερό δεξί βολέ από το ύψος του πέναλτι, έστειλε τη μπάλα στο απέναντι “Γ” του Βουλγαράκη (0-2).

Η Ακαδημία έψαξε το γκολ και μείωσε στο 59′, έπειτα από προσπάθεια του Μπερβανάκη και σκόρερ τον Ποταμίτη (1-2).

Ωστόσο, τίποτα δεν άλλαξε στο μισάωρο που ακολούθησε και ο Ηφαιστος πανηγύρισε τη νίκη.

Στους επτά βαθμούς ανέβηκε πλέον ο Ηφαιστος, στους έξι έμεινε η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας…

Διαιτητής: Κανελάκης Βοηθοί: Μπαντά – Αποστολάκης

Ακ. Ποδ. Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Βουλγαράκης, Ι. Παπαγεωργίου (63′ Κέτι), Ράπτης, Μαγγέλας Παναγιωτίδης, Ποταμίτης, Γ. Παπαγεωργίου, Φίλκας, Μπερβανάκης, Μαναρώλης (78′ Βλαχάκης), Μουτσάνι (74′ Προκοπάκης)

Ηφαιστος Χανίων (Γιάννης Μαρκάκης): Καφφάτος, Χωραφάκης (66′ Σκευοφύλαξ), Κουνδουράκης, Σίνης, Τσούκαλας, Σπανουδάκης, Νικάκης, Παπακαστρήσιος, Μπουτζαλής (25′ Κ. Κουράκης, 46′ Νησωτάκης), Κορωνιωτάκης (66′ Αντωνάκης), Γαρυφαλής (90′ Στυλιανάκης)

Bio Green 300x250