Δεύτερα στους Θερινούς Παγκρήτιους Αγώνες τα Προαγωνιστικά του ΝΟΧ

Κολύμβηση | 21 Ιουνίου 2016, 12:26

Με αγωνιστική και οργανωτική επιτυχία αλλά και με τη συμμετοχή εκατοντάδων αθλητών και αθλητριών ηλικίας από 9-12 ετών πραγματοποιήθηκαν το σαββατοκύριακο 18 και 19 Ιουνίου στο Κολυμβητήριο Χανίων οι Θερινοί Παγκρήτιοι Αγώνες Κολύμβησης Προαγωνιστικών Κατηγοριών που διοργάνωσε η Π.Ε.Κ.Υ.ΚΡ.

Συνολικά, 16 Σωματεία από την Κρήτη και τη Ρόδο διαγωνίστηκαν σε όλα τα αγωνίσματα στην πιο σημαντική διοργάνωση σε επίπεδο Κρήτης που γίνεται κάθε χρόνο γι’ αυτές τις ηλικίες.

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων πήρε μέρος με 75 αθλητές και αθλήτριες, καταφέρνοντας να συγκεντρώσει τον αριθμό των 52 μεταλλίων (26 χρυσά, 11 ασημένια, 15 χάλκινα) κατακτώντας τη 2η θέση στη γενική κατάταξη πίσω από τον Ν.Ο. Ρεθύμνου που συνέλεξε 27 χρυσά μετάλλια.

Οι επιδόσεις των νεαρών κολυμβητών του Ν.Ο. Χανίων ήταν πολύ καλές, σημειώνοντας σχεδόν όλα τα παιδιά ατομικά ρεκόρ ενώ άφησαν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τον Ν.Ο. Χανίων είναι τα εξής:

• 50μ. ελεύθερο
Αγόρια 12
5. Μαστραντωνάκης Ελευθέριος 00:33.93
9. Μουζουράκης Γεώργιος 00:35.64
Αγόρια 11
13. Καπαδουκάκης Οδυσσέας-Αντώνιος 00:42.89
Αγόρια 10
1. Λιονάκης Μιχαήλ 00:34.33
6. Ιγνατίου Γεώργιος 00:38.55
8. Μαλεκάκης Νικόλαος 00:39.09
14. Κοκοτσάκης Γεώργιος Ελευθέριος 00:41.14
18. Κοπασάκης Νικόλαος 00:43.69
29. Χατζάκης Γεώργιος 00:47.39
34. Καβαλιεράκης Νικόλαος 00:51.90
37. Κωνσταντίνου Ανδρέας 00:52.85
Αγόρια 9
8. Καλογερής Γεώργιος 00:40.85
9. Κολομβοτζάκης Δημήτριος 00:41.43
10. Μηλιάκης Αντώνιος 00:41.70
14. Πιτσουλάκης Ευάγγελος 00:43.73
17. Βαρυπατάκης Ιωάννης 00:45.39
21. Σκουνάκης Αντώνιος 00:48.25
26. Κουργιαντάκης Χρήστος 00:51.82
29. Σαββίδης Κωνσταντίνος-Αγγελος 00:53.01
31. Βυζιράκης Σταύρος 00:53.33
Κορίτσια 12
2. Παπαδεράκη Κωνσταντίνα 00:31.31
14. Βαμιανάκη Ελένη 00:44.40
Κορίτσια 11
3. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 00:34.84
6. Κόρακα Χριστίνα 00:36.60
10. Μήτρου Σοφία 00:39.20
18. Σερλιδάκη Ηλιάνα 00:43.29
26. Γιουρμετάκη Πέτρα-Ιωάννα 00:48.14
28. Τσίγκου Ελευθερία 00:51.79
Κορίτσια 10
3. Παϊτάκη Αρτεμησία 00:38.03
12. Σιδηροπούλου Ευαγγελία 00:44.88
16. Νικολουδάκη Μαρία-Αμαρυλλίς 00:48.60
20 Κουρή Ηλέκτρα 00:51.39
Κορίτσια 9
9. Κυριακοπούλου Νικολέτα 00:43.93
11. Κόρακα Πολυξένη 00:44.09
16. Δρουμπάκη Γεωργία 00:45.54
17. Κωνσταντινίδου Μαρία-Αγγελική 00:46.70
24. Χατζάκη Ιωάννα 00:49.06
27. Φυλλαδιτάκη Μελίνα 00:49.17
31. Μαλεκάκη Ερασμία 00:52.51
32. Θεοδοσάκη Ευαγγελία 00:52.88
33. Χαβρέ Αλεξάνδρα 00:53.92
34. Μαραβέλια Ιωάννα 00:54.74

• 100μ. ελεύθερο
Αγόρια 12
5. Μαστραντωνάκης Ελευθέριος 01:16.30
6. Τσίγκος Κωνσταντίνος 01:16.43
8. Μουζουράκης Γεώργιος 01:18.30
Αγόρια 11
5. Τζουγκράκης Ιωάννης 01:22.48
7. Τσάλτας Παναγιώτης 01:24.85
Αγόρια 10
1. Λιονάκης Μιχαήλ 01:18.70
6. Ιγνατίου Γεώργιος 01:30.67
9. Κοκοτσάκης Γεώργιος Ελευθέριος 01:36.00
14. Κοπασάκης Νικόλαος 01:47.73
Αγόρια 9
3. Δήμου Δημήτριος 01:29.15
8. Μηλιάκης Αντώνιος 01:42.40
Κορίτσια 12
1. Γρηγοράκη Ελένη 01:08.35
3. Παπαδεράκη Κωνσταντίνα 01:12.17
14. Βαμιανάκη Ελένη 01:45.90
Κορίτσια 11
6. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 01:21.60
9. Κόρακα Χριστίνα 01:23.63
17. Μήτρου Σοφία 01:30.14
20 Λεωνίδου Ανδριάνα 01:36.17
22. Σερλιδάκη Ηλιάνα 01:40.87
Κορίτσια 10
1. Μπαλαντινού Βιολέτα-Αικατερίνη 01:21.89
5. Παϊτάκη Αρτεμησία 01:29.68
Κορίτσια 9
7. Κόρακα Πολυξένη 01:43.29
8. Κυριακοπούλου Νικολέτα 01:47.58

• 200μ. ελεύθερο
Αγόρια 11
3. Τζουγκράκης Ιωάννης 02:52.33
Αγ10
1. Νικολακάκης Κωνσταντίνος 02:47.52
Κορίτσια 12
1. Περάκη Φανή-Κυριακή 02:24.01
Κορίτσια 11
2. Μαραγκουδάκη Ναυσικά 02:45.21

• 400μ. ελεύθερο
Κορίτσια 12
1. Περάκη Φανή-Κυριακή 05:10.96
Κορίτσια 11
2. Μαραγκουδάκη Ναυσικά 05:46.78

• 50μ. ύπτιο
Αγόρια 11
4. Καπής Ευτύχιος 00:39.74
6. Σταματάκης Σοφοκλής 00:44.76
12. Καπαδουκάκης Οδυσσέας-Αντώνιος 00:52.36
Αγόρια 10
1. Πισσαδάκης Χρήστος 00:41.34
3. Μαλεκάκης Νικόλαος 00:42.78
4. Τρουλακης Γεωργιος 00:43.13
9. Χατζηδάκης Ευάγγελος 00:53.77
11. Χατζάκης Γεώργιος 00:54.92
12. Καβαλιεράκης Νικόλαος 00:55.42
13. Μαραγκάκης Ανδρέας-Εμμανουήλ 00:55.94
20 Κωνσταντίνου Ανδρέας 01:01.02
Αγόρια 9
5. Πιτσουλάκης Ευάγγελος 00:46.87
7. Βαρυπατάκης Ιωάννης 00:50.20
8. Κολομβοτζάκης Δημήτριος 00:50.31
9. Καλογερής Γεώργιος 00:51.52
10. Τρουλάκης Αντώνιος 00:51.76
11. Σαββίδης Κωνσταντίνος-Αγγελος 00:52.39
16. Κουργιαντάκης Χρήστος 00:54.51
19. Σκουνάκης Αντώνιος 00:56.06
23. Βυζιράκης Σταύρος 00:58.93
Κορίτσια 12
2. Πολυμέρου Ελπίδα-Ολυμπία 00:38.32
Κορίτσια 11
2. Δεληογλάνη Αστερία-Στυλιανή 00:37.47
3. Κορακα Δεσποινα 00:39.98
4. Μαλεκάκη Αργυρώ 00:40.09
7. Κόρακα Χριστίνα 00:44.25
14. Τσίγκου Ελευθερία 00:53.13
17. Γιουρμετάκη Πέτρα-Ιωάννα 00:54.15
Κορίτσια 10
2. Περάκη Γεωργία 00:44.55
10. Νικολουδάκη Μαρία-Αμαρυλλίς 00:55.35
14. Σιδηροπούλου Ευαγγελία 00:57.61
17. Κουρή Ηλέκτρα 00:58.53
Κορίτσια 9
1. Γιαννουλάκη Αναστασία 00:48.24
5. Δρουμπάκη Γεωργία 00:51.48
10. Χατζάκη Ιωάννα 00:54.03
19. Κωνσταντινίδου Μαρία-Αγγελική 00:59.20
20 Φουντουλάκη Χρυσή 00:59.47
21. Φυλλαδιτάκη Μελίνα 00:59.86
22. Μαλεκάκη Ερασμία 01:00.19
24. Χαβρέ Αλεξάνδρα 01:01.31
25. Θεοδοσάκη Ευαγγελία 01:01.49
29. Μαραβέλια Ιωάννα 01:05.11

• 100μ. ύπτιο
Αγόρια 11
3. Καπής Ευτύχιος 01:27.69
4. Τζουγκράκης Ιωάννης 01:32.41
5. Σταματάκης Σοφοκλής 01:34.43
Αγόρια 10
1. Νικολακάκης Κωνσταντίνος 01:23.44
4. Τρουλακης Γεωργιος 01:34.96
Κορίτσια 12
1. Πολυμέρου Ελπίδα-Ολυμπία 01:22.47
Κορίτσια 11
1. Δεληογλάνη Αστερία-Στυλιανή 01:21.37
3. Μαλεκάκη Αργυρώ 01:25.68
Κορίτσια 10
1. Μπαλαντινού Βιολέτα-Αικατερίνη 01:28.65
6. Καμισάκη Αργυρώ 01:50.19

• 200μ. ύπτιο
Αγόρια 12
3. Τσίγκος Κωνσταντίνος 02:58.28
Αγόρια 11
3. Καπής Ευτύχιος 03:02.35
Κορίτσια 12
1. Πολυμέρου Ελπίδα-Ολυμπία 02:50.64
Κορίτσια 11
1. Δεληογλάνη Αστερία-Στυλιανή 02:45.58
4. Μαλεκάκη Αργυρώ 02:57.01
5. Κορακα Δεσποινα 03:03.76

• 50μ. πεταλούδα
Αγόρια 11
5. Σταματάκης Σοφοκλής 00:45.77
Κορίτσια 12
1. Γρηγοράκη Ελένη 00:36.36
Κορίτσια 11
4. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 00:38.42
10. Μήτρου Σοφία 00:50.82
Κορίτσια 10
2. Περάκη Γεωργία 00:42.88
5. Καμισάκη Αργυρώ 00:47.34

• 100μ. πεταλούδα
Αγόρια 12
5. Τσίγκος Κωνσταντίνος 01:29.98
Κορίτσια 12
1. Γρηγοράκη Ελένη 01:21.84

• 50μ. πρόσθιο
Αγόρια 12
4. Ριτζάκης Ιωσήφ 00:46.01
Αγόρια 11
8. Τσάλτας Παναγιώτης 00:54.08
15. Καπαδουκάκης Οδυσσέας-Αντώνιος 00:59.98
Αγόρια 10
4. Πισσαδάκης Χρήστος 00:50.59
5. Χολετσίδης Αλέξανδρος 00:51.20
6. Τσακιράκης Νικόλαος 00:53.04
10. Χατζηδάκης Ευάγγελος 00:56.48
11. Μαραγκάκης Ανδρέας-Εμμανουήλ 00:59.23
Αγόρια 9
8. Δήμου Δημήτριος 00:54.74
16. Τρουλάκης Αντώνιος 00:58.50
Κορίτσια 12
5. Τζουγκράκη Χρυσή 00:48.58
Κορίτσια 11
10. Λεωνίδου Ανδριάνα 00:55.91
13. Τσίγκου Ελευθερία 00:59.21
15. Γιουρμετάκη Πέτρα-Ιωάννα 01:01.52
Κορίτσια 10
4. Βυζιράκη Ελένη 00:50.28
8. Τζινευράκη Ευτυχία 00:52.11
Κορίτσια 9
2. Γιαννουλάκη Αναστασία 00:52.76
8. Φουντουλάκη Χρυσή 00:59.50

• 100μ. πρόσθιο
Αγόρια 12
6. Μουζουράκης Γεώργιος 01:40.89
7. Ριτζάκης Ιωσήφ 01:41.23
8. Μαστραντωνάκης Ελευθέριος 01:43.30
Αγόρια 11
10. Τσάλτας Παναγιώτης 01:53.33
Αγόρια 10
1. Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 01:41.11
5. Χολετσίδης Αλέξανδρος 01:51.53
6. Τσακιράκης Νικόλαος 01:53.90
Κορίτσια 12
3. Παπαδεράκη Κωνσταντίνα 01:31.43
10. Τζουγκράκη Χρυσή 01:51.84
Κορίτσια 11
14. Σερλιδάκη Ηλιάνα 02:03.40
15. Λεωνίδου Ανδριάνα 02:03.42
Κορίτσια 10
2. Βυζιράκη Ελένη 01:44.20
6. Τζινευράκη Ευτυχία 01:50.53

• 200μ. πρόσθιο
Αγόρια 12
5. Ριτζάκης Ιωσήφ 03:29.21
Κορίτσια 12
7. Τζουγκράκη Χρυσή 03:51.07
Κορίτσια 11
5. Μαραγκουδάκη Ναυσικά 03:40.78

• 200μ. μικτή ατομική
Αγόρια 10
1. Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 03:21.81
Κορίτσια 12
1. Περάκη Φανή-Κυριακή 02:46.02

• 4×50μ. ελεύθερο
Αγόρια 10
1. Νικολακάκης Κωνσταντίνος, Πισσαδάκης Χρήστος, Λιονάκης Μιχαήλ, Ιγνατίου Γεώργιος 02:23.53
Αγόρια 9
3. Δήμου Δημήτριος, Πιτσουλάκης Ευάγγελος, Μηλιάκης Αντώνιος, Καλογερής Γεώργιος 02:43.11
Κορίτσια 10
1. Μπαλαντινού Βιολέτα-Αικατερίνη, Περάκη Γεωργία, Βυζιράκη Ελένη, Παϊτάκη Αρτεμησία 02:31.73
Κορίτσια 9
1. Γιαννουλάκη Αναστασία, Κόρακα Πολυξένη, Κυριακοπούλου Νικολέτα, Χατζάκη Ιωάννα 02:54.48

• 4×100μ. ελεύθερο
Αγόρια 12
4. Τσίγκος Κωνσταντίνος, Μαστραντωνάκης Ελευθέριος, Μουζουράκης Γεώργιος, Ριτζάκης Ιωσήφ 05:27.19
Αγόρια 11
3. Τζουγκράκης Ιωάννης, Καπής Ευτύχιος, Τσάλτας Παναγιώτης, Σταματάκης Σοφοκλής 05:38.37
Κορίτσια 12
1. Γρηγοράκη Ελένη, Περάκη Φανή-Κυριακή, Πολυμέρου Ελπίδα-Ολυμπία, Παπαδεράκη Κωνσταντίνα 04:43.82
Κορίτσια 11
3. Δεληογλάνη Αστερία-Στυλιανή, Μαραγκουδάκη Ναυσικά, Ανδρεαδάκη Αιμιλία, Μαλεκάκη Αργυρώ 05:16.95

• 4×50μ. μικτή ομαδική
Αγόρια 10
1. Νικολακάκης Κωνσταντίνος, Λιονάκης Μιχαήλ, Αντωνογιαννάκης Ιωάννης, Πισσαδάκης Χρήστος 02:44.35
Αγόρια 9
5. Πιτσουλάκης Ευάγγελος, Δήμου Δημήτριος, Κολομβοτζάκης Δημήτριος, Μηλιάκης Αντώνιος 03:26.48
Κορίτσια 10
2. Μπαλαντινού Βιολέτα-Αικατερίνη, Βυζιράκη Ελένη, Περάκη Γεωργία, Παϊτάκη Αρτεμησία 02:56.21
Κορίτσια 9
4. Κυριακοπούλου Νικολέτα, Γιαννουλάκη Αναστασία, Κόρακα Πολυξένη, Κωνσταντινίδου Μαρία-Αγγελική 03:32.32

• 4×100μ. μικτή ομαδική
Αγόρια 12
4. Μαστραντωνάκης Ελευθέριος, Ριτζάκης Ιωσήφ, Τσίγκος Κωνσταντίνος, Μουζουράκης Γεώργιος 05:56.53
Κορίτσια 12
1. Πολυμέρου Ελπίδα-Ολυμπία, Παπαδεράκη Κωνσταντίνα, Γρηγοράκη Ελένη, Περάκη Φανή-Κυριακή 05:23.62
Κορίτσια 11
2. Μαλεκάκη Αργυρώ, Δεληογλάνη Αστερία-Στυλιανή, Ανδρεαδάκη Αιμιλία, Μαραγκουδάκη Ναυσικά 05:52.16

karta antonis garden
JoyMachine

Rabona ad