Δεν… ξεκόλλησαν από το “μηδέν” Ηρακλής και Κέρκυρα

Super League 1 1 Φεβρουαρίου 2017, 20:31

Ηρακλής και Κέρκυρα έμειναν στο 0-0 στο Καυτανζόγλειο, στο πρώτο χρονικά εξ αναβολής ματς της 11ης αγωνιστικής της Super League.

Τα πολλά λάθη των δύο αντιπάλων στο πρώτο ημίχρονο εμπόδισαν στο να δημιουργηθούν καλές ευκαιρίες. Έτσι, το πρώτο μέρος τελείωσε 0-0 χωρίς μεγάλες φάσεις.

Στο δεύτερο 45λεπτο Ηρακλής και Κέρκυρα ήταν πιο… ζωηροί, με τους γηπεδούχους να κάνουν αισθητή την παρουσία τους, αλλά κανείς από τους δύο δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με το 0-0 να μένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του Μπλάνα.

Διαιτητής: Μπλάνας (Μεσσηνίας)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Γρεβένης (Χαλκιδικής)
4ος: Κιοτζένης (Ξάνθης)

Κίτρινες κάρτες: Νίκιτς (30′), Πασάς (79′), Σπίνουλας (87′), Τουράμ (89′)

Ηρακλής (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Κούρος, Σαραμαντάς, Στάμου, Τζανετόπουλος, Ιντζόγλου, Δώνης, Γροντής, Λεοζίνιο (69′ Πασάς), Μοντέιρο (86′ Λουκίνας), Περόνε (74′ Μπαστακός).

Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Βενέτης (42′ λ. τρ. Ντιμιτρόφσκι), Γεωργίου (72′ Επστάιν), Ζορμπάς, Σπίνουλας, Κόντος, Σιόντης, Ιωάννου, Ζαραδούκας (82′ λ.τρ. Ντιόγκο), Νίκιτς, Τουράμ.