Δεν τα κατάφερε στη Ρόδο η Επισκοπή

Επισκοπή | 18 Απριλίου 2021, 17:03

Η Επισκοπή δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στο ντέρμπι με τον Ιάλυσο, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0. Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο μέρος με το γκολ του Ρούσσου για τους γηπεδούχους.

Η ρεθυμνιώτικη ομάδα είχε την ευκαιρία να βρεθεί σε απόσταση αναπνοής απ’ την κορυφή σε περίπτωση που κέρδιζε. Τελικά εκεί ανέβηκαν οι Ροδίτες που προσπέρασαν πλέον την Καλαμάτα (13 έναντι 12) στην κούρσα.

Ο Ιάλυσος ευτύχησε να προηγηθεί στο 25′. Ο Σκεντεράι έκανε εξαιρετική ατομική προσπάθεια και σέντραρε για τον Ρούσσο που σημάδεψε σωστά μέσα από την περιοχή.

Στο δεύτερο μέρος η Επισκοπή μπήκε καλύτερα και είχε την πιο μεγάλη φάση της για το 1-1 στο 69′ με τον Τσιριγώτη που πλάσαρε άουτ σε τετ α τετ. Τελικά μέχρι το φινάλε δε μπόρεσε να φτάσει στο γκολ και γνώρισε την 2η ήττα της σε έξι παιχνίδια στο Νότιο όμιλο της Football League.

Το φιλμ του αγώνα
7′ Πρώτο σουτ για την Επισκοπή με τον Σουμπασάκη η μπάλα άουτ
9′ Σε φάση διαρκείας στα καρέ της Επισκοπής, Ρούσσος και Γιώργου δε μπορούν να σκοράρουν για τον Ιάλυσο
25′ ΓΚΟΛ: Ατομική ενέργεια του Σκεντεράι και ασίστ για τον Ρούσσο που ανοίγει το σκορ (1-0)
42′ Ο Σκεντεράι βρίσκει τον Παπαδόπουλο στην πλάτη της άμυνας, κάνει το σουτ και ο Δήμιζας απομακρύνει δύσκολα
52′ Αντεπίθεση της Επισκοπής με τον Παναγιωτίδη χωρίς αποτέλεσμα
69′ Μεγάλη φάση για την Επισκοπή. Ο Νάνι έβγαλε τετ α τετ τον Τσιριγώτη που πλάσαρε άουτ
77′ Ευκαιρία για τον Ιάλυσο με τον Παπουτσογιαννόπουλο να αστοχεί από πολύ καλή θέση
81′ Ευκαιρία ξανά με τον Τσιριγώτη η μπάλα κοντράρει σε σώματα
86′ Φάουλ του Καρπαθάκη η μπάλα πάνω από τα δοκάρια
90′ Διπλή φάση του Ιάλυσου. Πρώτα ο Μαστραντωνάκης και μετά ο Σκεντεράι δε μπόρεσαν να νικήσουν τον Δήμιζα

Kίτρινες Κάρτες:Γιαννούτσος (16′)Σκεντεράι (36′), Γιώργου (49′), Χατζησάββας (50′), Λάμτσε (77′),

Διαιτητής: Στάμος (Αθηνών)
Βοηθοί: Παγουρτζής – Χρηστάκος (Πειραιά)
4ος διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών)

Iάλυσος (Βαγγέλης Χαντές): Ανδρούτσος, Γκέζος, Μπουσάι, Καρπαθάκης, Καντούτσης (84′ Μαστραντωνάκης), ,Σκεντεράι, Παπουτσογιαννόπουλος (82′ Σταθόπουλος), Ρούσσος (77′ Μανιώτης), Χατζησάββας, Παπαδόπουλος, Γιώργου

Επισκοπή (Γιάσμικο Βέλιτς) :Δήμιζας, Καραγιάννης (46′ Βαρουξάκης), Λάμτσε, Ανδρέου (46′ Ανδρικόπουλος), Παναγιωτίδης, Γιαννούτσος, Πουχρόνης, Σουμπασάκης (81′ Τσόφλιος), Λίμα, Ρότσα, Τσιγιωτης