Δεν τα κατάφερε στα Τρίκαλα το Ρέθυμνο C.K.

Ρέθυμνο Cretan Kings | 25 Φεβρουαρίου 2017, 21:19

Για περίπου 15’ το Ρέθυμνο Cretan Kings είχε καλή εικόνα στην έδρα των Τρικάλων αλλά στη συνέχεια ένα κενό διάστημα της ομάδας του Νίκου Βετούλα έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ξεφύγουν και να φτάσουν στη νίκη με 76-67.

Από το δεύτερο δεκάλεπτο τα Τρίκαλα έβαλαν τις βάσεις για την τελική επικράτηση, ολοκληρώνοντας το ημίχρονο στο +9.

Τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα για το Ρέθυμνο στην τρίτη περίοδο όπου τα Τρίκαλα είχαν διψήφια διαφορά, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει… γυρισμός στο παιχνίδι.

Τα δεκάλεπτα: 18-17, 37-28, 56-41, 76-67.

Τρίκαλα (Γιάννης Καστρίτης): Κάφεϊ 15(1), Εζιούκου 8, Μπιρούτα 13(1), Τσαγκαράκης 9(3), Μπάρλοου 21(2), Λίποβι 7(1), Καραθανάσης, Πουλιανίτης, Καλλές, Χότον, Βαρυτιάδης, Μανωλόπουλος 3(1).

Ρέθυμνο Cretan Kings (Νίκος Βετούλας): Κώττας, Χριστοδούλου 8(1), Άρνολντ 17(3), Φιτζπάτρικ 11(2), Τάλτον 11(3), Ραζής, Καμπερίδης 3, Τζαγκαράκης, Παναρετάκης, Θεοδωρίδης, Λέμον 6, Γιαννόπουλος 11.