Δεν τα κατάφερε ο Κύδων απέναντι στην Αγ. Παρασκευή (0-3)

Βόλεϊ | 25 Οκτωβρίου 2017, 22:53

Ο Κύδων δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια μετά τη σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Ηλιούπολης, χάνοντας στο κλειστό γυμναστήριο Χανίων με 3-0 σετ από την Αγία Παρασκευή, στον αγώνα που διεξήχθη την Τετάρτη το απόγευμα στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για την Α2 εθνική κατηγορία βόλεϊ γυναικών.

Στο πρώτο ουσιαστικά σετ καταβλήθηκε η πιο μεγάλη προσπάθεια για τις Χανιώτισσες παίκτριες να πάρουν το προβάδισμα, αλλά η Αγία Παρασκευή κατάφερε να το πάρει με 18-25. Ακολούθησαν και τα άλλα δύο νικηφόρα για τις φιλοενούμενες με 13-25 και 17-25.

Ουσιαστικά, ο Κύδων δεν μπόρεσε να δείξει τον ανάλογο ενθουσιασμό και το πάθος που χρειαζόταν γι’ αυτό το παιχνίδι και προερχόμενος από μια εκτός έδρας νίκη, κάνοντας και πάλι πολλά λάθη στην υποδοχή και στην τελική προσπάθεια με αποτέλεσμα να παλέψει μόνο μέχρι τα μισά του πρώτου σετ.

Η Αγία Παρασκευή πίεσε από το σερβίς ενώ ήταν αρκετά καλή σε μπλοκ επίθεση, φτάνοντας έτσι στο πρώτο της τρίποντο, έπειτα από δυο “πεντάσετα” ματς, ένα κερδισμένο και ένα χαμένο…

Για τον Κύδωνα, υπάρχει χρόνος και πίστη πως θα διορθωθούν τα λάθη και θα φανερώσει ένα καλύτερο πρόσωπο στα επόμενα ματς.