Δεν προέβαλε αντίσταση στον Ηρόδοτο ο Κύδων

5 Μαρτίου 2017, 23:19

Ούτε ένα δεκάλεπτο δεν "άντεξε" στο κλειστό της Νέας Αλικαρνασσού ο Κύδων, που ηττήθηκε με 71-50 από τον Ηρόδοτο και θέλει νίκη την τελευταία αγωνιστική με την Πεδιάδα για να εξασφαλίσει την παρουσία του στα πλέι οφ.

Το νεανικό σύνολο των γηπεδούχων έβγαλε αρκετή όρεξη στο παιχνίδι με αποτέλεσμα από νωρίς οι παίκτες του Στέλιου Καρκανάκη να χάσουν την επαφή με το σκορ.

Από το ημίχρονο κιόλας (40-17) η κατάσταση έδειχνε μη αναστρέψιμη για τη χανιώτικη ομάδα, που είχε πρώτο σκόρερ τον Κασίμη με 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-11, 40-17 (ημίχρονο), 59-34, 71-56

Ηρόδοτος (Μάνος Σηφομιχελάκης): Σταθάκης 12 (1τρ.), Σμαραγδάκης 4, Παπαδάκης 19 (2), Καθαράκης 14 (2), Ζαμπετάκης, Σκαραντωνάκης 2, Δαγαλάκης 12 (2), Φραγκιαδουλάκης, Χαμαμτζής, Σκουλούδης, Αλετράς 8, Ρεμιδιανάκης.

Κύδων (Στέλιος Καρκανάκης): Κουστανωτνάκης 2, Μαγγελάκης, Λυρώνης 8 (1), Ζανιδάκης 8, Μαρινάκης 7, Κασίμης 15 (2), Κατσουλάκης 4, Τούπας, Νομικός 2, Πεντάρης 4, Πρωτογεράκης.