Δεν μπόρεσε να σταματήσει το “τρένο” των Τρικάλων

Χανιά | 30 Απριλίου 2017, 18:54

Ο Κισσαμικός δεν μπόρεσε να σταματήσει το "τρένο" των Τρικάλων, τα οποία πέρασαν με εμφατικό τρόπο από το γήπεδο Περιβολίων (3-1) και σημείωσαν τη 12η συνολικά νίκη τους.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε εξαιρετική μέρα τον αριστερό ακραίο αμυντικό τους Βασίλη Γκόλια, που έβγαλε τις ασίστ στα τρία πρώτα γκολ, φτάνοντας τις 12 συνολικά στο πρωτάθλημα, αριθμός σπάνιος όχι μόνο για αμυντικό αλλά γενικά για Έλληνα ποδοσφαιριστή.

Ο Κισσαμικός είχε ευκαιρία με τον Μίλιτς (22’) να ανοίξει το σκορ αλλά στη συνέχεια “παραδόθηκε” στις ορέξεις των φιλοξενούμενων που σκόραραν στο 25’ και στο 48’ με τον Μουμίν και στο 35’ με τον Γιαννιτσάνη.

Ο Κισσαμικός αντέδρασε στο 77’ και μείωσε με τον Μίλιτς, αλλά δεν μπόρεσε στη συνέχεια να “μαζέψει” κι άλλο την έκταση της ήττας του.

Οι φάσεις του αγώνα
4’ Σέντρα του Σανδραβέλη πλασέ στην κίνηση του Μπαλμπόα η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
12’ Κόρνερ του Γκόλια κεφαλιά του Μουμίν ο Λαζαρίδης αποκρούει.
22’ Ο Στογιάνοφ με κεφαλιά βγάζει στην πλάτη της άμυνας για τον Μίλιτς που προσπαθεί να πλασάρει, αλλά ο Αποστολίδης αποκρούει.
25’ ΓΚΟΛ: Από εκτέλεση κόρνερ του Γκόλια ο Μουμίν με κεφαλιά ανοίγει το σκορ (0-1).
27’ Εκτέλεση φάουλ του Γκόλια η μπάλα άουτ.
35’ ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Γκόλια ο Γιαννιτσάνης με πλασέ από κοντινή απόσταση σημειώνει το 0-2.
48’ ΓΚΟΛ: Εκτέλεση φάουλ του Γκόλια ο Μουμίν με πλασέ πετυχαίνει το 0-3.
61’ Σουτ του Τιάγκο Σίλβα η μπάλα άουτ.
63’ Σουτ του Μπαϊκαρά από πλάγια θέση ο Λαζαρίδης αποκρούει και στη συνέχεια αρνείται το γκολ στον Κουσκουνά, που όμως υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ.
77’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ από τον Τιάγκο Σίλβα, κεφαλιά από τον Στογιάνοφ κι ο Μίλιτς με κεφαλιά-ψαράκι μειώνει σε 1-3.

Διαιτητής: Λάμπρου (ΕΠΣ Ευβοίας)
Βοηθοί: Πάγκαλος (ΕΠΣ Λασιθίου)-Αργύρης (ΕΠΣ Ευβοίας)
4ος διαιτητής: Σωτηριάδης (ΕΠΣ Λασιθίου)

Κίτρινες κάρτες: Τσοντάκης (31’), Σανδραβέλης (33’), Παντελάκης (55’), Μαρτίνεθ (62’), Μάντζης (68’)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσοντάκης, Παντελάκης, Μπουγαΐδης, Κουρέλλας, Γκούμας, Ενγκουέμ (51’ Τιάγκο Σίλβα), Μαρτίνεθ, Κίκε (63’ Μάντζης), Μίλιτς (80’ Βλάχος), Στογιάνοφ.

Τρίκαλα (Περικλής Αμανατίδης): Αποστολίδης, Σανδραβέλης, Λεάντρο Πίντο, Βέρτζος, Γκόλιας, Μουμίν (90+2’ Αρναρέλλης), Μπαϊκαρά, Μπαλμπόα (72’ Μαχαμάτ), Στεφάνοβιτς (88’ Νταμάχου), Κουσκουνάς, Γιαννιτσάνης.