Δεν μπορεί να κερδίσει!

Ρέθυμνο Cretan Kings | 19 Οκτωβρίου 2019, 18:50

Το Ρέθυμνο Cretan Kings ηττήθηκε και από τον Πανιώνιο με 70-67 φτάνοντας τις τέσσερις ήττες σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα της Basket League.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να ψάχνουν το πρώτο τους ροζ φύλο αγώνα μετά από τρεις ήττες στο πρωτάθλημα. Πρωταγωνιστής και στις 2 ομάδες η αστοχία. Ο Πανιώνιος κατάφερε να μείνει μπροστά στο πρώτο μισό του παιχνιδιού χωρίς να καταφέρει να πάρει διαφορά με το ημίχρονο να λήγει και το σκορ να είναι 32-29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Βαγγέλη Ζιάγκου κατά το προσφιλές τους παιχνίδι έκαναν την καλύτερη περίοδο τους στο ματς καταφέρνοντας να χτίσουν μια διαφορά δέκα πόντων και να δείχνουν ότι ίσως είχε έρθει η ώρα να κερδίσουν.

Πάραυτα ο Πανιώνιος αντέδρασε και με αντεπίθεση διαρκείας σε συνδυασμό με τα πολύ κακά ποσοστά του Ρεθύμνου κατάφερε με τρίποντο του Πάσαλιτς 2 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη να περάσει ξανά μπροστά και να πάρει την πρώτη του νίκη με 70-67

Τα δεκάλεπτα: 17-11, 32-29, 47-54, 70-67

Πανιώνιος (Σκαραφίγκας): Βεργίνης, Λαμπρόπουλος 20, Καμπερίδης 6 (2), Ντόρις, Σάμουελς 22, Πάσαλιτς 8 (1), Καμαριανός 3, Λι 3, ΜαΓκίλ 8, Μάρτιν

Ρέθυμνο Cretan Kings (Ζιάγκος): Χριστοδούλου 9, Χάρις 14 (4), Λι 7, Γκόρντον 10 (6 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Φράνκαμπ 17 (1), Καμπερίδης 3 (1), Ραζής, Χότον 7 Μάρεϊ, Μαραγκάκης