Χαμένη ευκαιρία και στη Ραφήνα… Ηττα με 3-1

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ | 9 Απριλίου 2017, 18:16

Μια ακόμη χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, η οποία ηττήθηκε στη Ραφήνα από τη Θύελλα με σκορ 3-1. Η ομάδα του Μύρωνα Σηφάκη βρέθηκε να μειώνει το σκορ στο 69' αλλά αμέσως μετά οι γηπεδούχοι έφτασαν στο τρίτο τους γκολ "καθαρίζοντας" έτσι το παιχνίδι.

Δυστυχώς, ούτε σε αυτό το παιχνίδι η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ μπορεί ν’ αποσπάσει το θετικό αποτέλεσμα, παρότι είχε φάσεις για κάτι καλύτερο. Το γκολ από τον Καρβουνιάρη στο 69′ έδωσε πνοή στους φιλοξενούμενους, αλλά ουσιαστικά στην αμέσως επόμενη φάση που ακολούθησε ήρθε το 3-1 για τη Θύελλα, με συνέπεια εκεί να τελειώσουν όλα…

Οι γηπεδούχοι του Θανάση Κολιτσιδάκη, που κάνουν από την πλευρά τους ένα αποφασιστικό βήμα για την παραμονή, κατάφεραν ν’ ανοίξουν το σκορ στο 35ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Χαρακτίδη ο Μανουσάκης έκανε το 1-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Θύελλα έφτασε στο 48′ στο 2-0 με το γκολ του Γκίνα, για ν’ ακολουθήσει στο 69′ η μείωση του σκορ με κεφαλιά από τον Καρβουνιάρη ύστερα από κόρνερ του Ντεντάκη.

Το τελικό 3-1 έγινε ωστόσο στο 71′ με τον Γεραγωτέλλη μετά από κόρνερ και αναταραχή στην περιοχή του ΙΝΚΑ.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

9′ Εξαιρετικό σουτ του Γκίκα απέκρουσε με εκτίναξη ο Βλαχάκης.
13′ Πρώτο σουτ καλό από πλευράς φιλοξενούμενων με τον Ντεντάκη έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Κατσιούλη
14′ Πολύ καλή ευκαιρία για την Θύελλα με τον Βαζέχα να μην προλαβαίνει να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα
21′ Φάουλ του Χαρακτίδη πέρασε άουτ
31′ Καλή αντεπίθεση των γηπεδούχων ο Αράπης δεν βρίσκει τη μπάλα με το κεφάλι από καλή θέση
35′ (1-0). Η Θύελλα ανοίγει το σκορ μετά από εκτέλεση φάουλ του Χαρακτίδη ο Μανουσάκης με την βοήθεια αμυντικού έσπρωξε τη μπάλα στην εστία Βλαχάκη κάνοντας το 1-0
40′ Σουτ του Ντεντάκη έξω από την περιοχή άουτ
43′ Πάσα του Ανδρεαδάκη, καλό σουτ του Ζέκιο λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βλαχάκη
44′ Ευκαιρία καλή και για το ΙΝΚΑ με τον Βεστάκη μετά από το βολέ του Βλαχάκη να βγαίνει σε θέση βολής όμως το σουτ που επιχείρησε απέκρουσε ο Κατσιούλης.
48′ (2-0). Ο Γκίκας από κοντά γράφει το 2-0 και βάζει τις βάσεις για τη νίκη των γηπεδούχων.
64′ Ο Χαρακτίδης εκτελεί φάουλ και η μπάλα βρίσκει το κάθετο δοκάρι.
69′ (2-1). Από κόρνερ του Ντεντάκη, ο Καρβουνιάρης με κεφαλιά μειώνει το σκορ.
71′ (3-1). Δεν πρόλαβαν να χαρούν οι φιλοξενούμενοι και ο Γεραγωτέλλης γράφει το 3-1 μετά από κόρνερ και αναταραχή στην περιοχή του ΙΝΚΑ
78′ Διπλή ευκαιρία για το ΙΝΚΑ με απανωτά σουτ των Βεστάκη και Αρσενίεβιτς, πάνω στα σώματα αμυντικών