mylonakis730x90

ΕΚΑΣΚ

Επιστροφή στη δράση για την ΕΚΑΣΚ

"Ποδαρικό" στο 2020 με τη 12η αγωνιστική γίνεται το Σάββατο (11/01) στο πρωτάθλημα Ανδρών της ΕΚΑΣΚ, με τον πρωτοπόρο Εργοτέλη να φιλοξενεί τον ΟΑ Χανίων. 

Ο Ηρόδοτος φιλοξενεί την Πεδιάδα, ο Κύδων το Δειλινό, ενώ το Ηράκλειο παίζει στο Αρκαλοχώρι με την Αναγέννηση και η Μεσσαρά στην έδρα της με την Ακαδημία Ρεθύμνου. 

Δράση υπάρχει και στις υπόλοιπες ηλικιακές κατηγορίες.

Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος Ανδρών έχει ως εξής:

12η αγωνιστική
Σάββατο 11 Ιανουαρίου
18:00 Μεσσαρά-Ακαδημία Ρεθύμνου στο κλ. Μοιρών
18:00 Εργοτέλης-ΟΑ Χανίων στο κλ. Ν. Αλικαρνασσού
18:00 Αναγέννηση-Ηράκλειο στο κλ. Αρκαλοχωρίου
19:00 Κύδων-Δειλινό στο κλ. Χανίων
20:00 Ηρόδοτος-Πεδιάδα στο κλ. Ν. Αλικαρνασσού

Αναλυτικά το πρόγραμμα των διοργανώσεων της ΕΚΑΣΚ έχει ως εξής:

11/01/20 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 20:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ
11/01/20 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
11/01/20 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
11/01/20 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 12:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
11/01/20 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 10:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
11/01/20 ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
11/01/20 Β.Α.Κ. 15:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
11/01/20 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 12:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
11/01/20 ΚΛΑΔΙΣΟΥ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ AOK XANΙΑ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
11/01/20 ΚΛΑΔΙΣΟΥ 17:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α ΟΜΙΛΟΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΕΑΠ ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟ
11/01/20 ΜΟΙΡΩΝ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
11/01/20 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
11/01/20 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 12:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ ΑΟΗ ΟΑΣΗ
11/01/20 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 10:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ ΑΟΗ ΟΑΣΗ
11/01/20 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
11/01/20 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 12:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΑΧ 2
11/01/20 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 10:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α ΟΜΙΛΟΣ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΟΑΧ 2000
11/01/20 ΣΗΤΕΙΑΣ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 2
11/01/20 ΣΟΥΔΑΣ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ Ο.Φ.Σ.ΧΑΝΙΩΝ ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ
11/01/20 ΣΟΥΔΑΣ 17:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΑ BC ΚΥΔΩΝ2
11/01/20 ΧΑΝΙΩΝ 19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ
11/01/20 ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ
11/01/20 ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 12:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ Α.Ε. ΔΙΑΠΛΑΣΗ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
12/01/20 ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ 13:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ ΧΑΝΙΑ BC
12/01/20 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
12/01/20 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Β ΚΡΗΤΗΣ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ
12/01/20 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
12/01/20 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 12:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
12/01/20 ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 14:30 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1
12/01/20 ΑΡΧΑΝΩΝ 12:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΓΙΟΥΧΤΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
12/01/20 Β.Α.Κ. 12:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12/01/20 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Β ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ
12/01/20 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.
12/01/20 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 14:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
12/01/20 ΚΛΑΔΙΣΟΥ 12:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ AOK XANΙΑ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
12/01/20 ΚΛΑΔΙΣΟΥ 10:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ AOK XANΙΑ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
12/01/20 ΜΟΙΡΩΝ 16:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
12/01/20 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 14:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 2 ΟΦΗ 2
12/01/20 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 12:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΟΦΗ 1 ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2
12/01/20 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 20:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
12/01/20 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Β ΚΡΗΤΗΣ ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ
12/01/20 ΡΕΘΥΜΝΟΥ   ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΟΡ 1 ΑΟ ΚΥΔΩΝ
12/01/20 ΡΕΘΥΜΝΟΥ   ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΟΡ 2 ΚΥΔΩΝ 1
12/01/20 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ 12:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ Α Ε ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΟΑΧ 2000
12/01/20 ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 12:00 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ ΑΟΗ ΟΑΣΗ
  • O Αγώνας Παίδων  Α   ΑΟΑΝ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ κατακυρώνεται με σκορ 20-0 υπέρ του ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, λόγο  αποχώρησης του ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ από το συγκεκριμένο αγώνα.