Αυτή τη φορά “άρεσε”! 3-1 τον ΟΦΗ (pics)

Πλατανιάς | 28 Αυγούστου 2016, 20:50

Αυτή τη φορά η εμφάνιση για τον Πλατανιά ήταν παρά πολύ καλή, κερδίζοντας στον φιλικό αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή το βράδυ στα Περβόλια με σκορ 3-1 τον ΟΦΗ.

Ο Γιώργος Παράσχος είχε ζητήσει από τους παίκτες του να ειναι πιο σοβαροί απ’ ό,τι τουλάχιστον είχαν παρουσιαστεί στο Ηράκλειο και φρόντισαν να κάνουν αυτή την επιθυμία του, πραγματικότητα. Από την άλλη θα πρέπει να σημειωθεί ότι σε κάποιες περιπτώσεις η άμυνα των “ερυθρολεύκων” δέχτηκε πίεση όπου ειδικότερα με αντιπάλους ομάδες πιο δυνατές από τον ΟΦΗ θα έχει πρόβλημα στη Σούπερ Λιγκ ενώ και επιθετικά χάθηκαν πολλές ευκαιρίες, ειδικά στο α’ ημίχρονο από τον Γιακουμάκη.

Platanias

11ada

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ!

Manousos1

Σε αυτό το παιχνίδι εξαιρετική εξελίχτηκε η παρουσία του Γιώργου Μανούσου, ο οποίος όσο τουλάχιστον αγωνίστηκε έκανε άνω κάτω την άμυνα του ΟΦΗ! Ένας Μανούσος ο οποίος δείχνει ότι μπορεί ο Πλατανιας να περιμένει πάρα πολλά από αυτόν επιθετικά, αλλά και πως είναι ένας ποδοσφαιριστής με μεγάλη ποιότητα και εμπειρία.

ΤΑ ΓΚΟΛ

goal1

goal aOFH

Αν μη τι αλλο τα γκολ που σημειώθηκαν και απόλαυσαν οι 700 περίπου φίλαθλοι που βρέθηκαν στα Περβόλια ήταν εξαιρετικά. Ειδικότερα το πρώτο από τον Μανούσο και η ισοφάριση από τον Μιλοσάβλιεφ για τον ΟΦΗ. Ο παίκτης του Πλατανιά άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με σουτ που κατέληξε στην πάνω δεξιά γωνία της εστίας του Δαύκου για ν’ ακολουθήσει στο 24′ το 1-1 από δυνατό και ωραίο σουτ αυτη τη φορά από τον Μιλοσάβλιεφ από τα όρια της περιοχής του Πλατανιά.

Giakoumakis Goal

Οι “ερυθρόλευκοι” δεν άργησαν να ξαναπάρουν τα σκήπτρα στο παιχνίδι και στο 27′ κέρδισαν πέναλτι, με τον Γιακουμάκη ν’ αναλάμβανει την εκτέλεση, τον Δαύκο ν’ αποκρούει και στην επαναφορά ο Ηρακλειώτης επιθετικός να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 47′ όταν μετά απο μία εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ντίνα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Δαύκου.

Gniatic

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Mendrinos

4’ ΓΚΟΛ: Mπαλιά του Μενδρινού ο Μανούσος με εξαιρετικό σουτ με εξωτερικά φάλτσα ανοίγει το σκορ.
8’ Σουτ του Γκνιάτιτς η μπάλα κοντράρει σε αμυνόμενους και καταλήγει κόρνερ.
24’ ΓΚΟΛ: Εξαιρετικό γκολ και για τον ΟΦΗ, που ισοφαρίζει με διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή του Μιλοσάβλιεφ.
26’ ΓΚΟΛ: Ο Γιαννουλάκης καταλογίζει πέναλτι για χέρι, ο Γιακουμάκης το εκτελεί για να αποκρούσει ο Δαύκος, αλλά στην επαναφορά ο Γιακουμάκης σκοράρει για το 2-1.
29’ Σουτ του Μανούσου άουτ.
30’ Σουτ του Χαντί άουτ.
37’ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά μ τον Γιακουμάκη να πλασάρε άουτ.
39’ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Μιλοσάβλιεφ από κοντά να στέλνει την μπάλα άουτ.
41’ Σουτ του Γιακουμάκη άουτ.
45’ Σουτ του Ράντι άουτ.
48’ ΓΚΟΛ: Ασύλληπτη εκτέλεση φάουλ του Ντίνα και 3-1.
51’ Σουτ του Ηλιάδη άουτ.
53’ Σέντρα του Μιλοσάβλιεφ κεφαλιά του Μπουρσέλη άουτ.
55’ Κόρνερ του Ντεβέσα κεφαλιά του Καρυπίδη, μπλοκάρει σταθερά ο Δαύκος.
69’ Σουτ του Μανούσου μπλοκάρει ο Δαύκος.
75’ Φάουλ του Χαντί άουτ.
83’ Φάουλ του Ντίνα αποκρούει ο Δαύκος, “ψαλιδάκι” του Ζίκο, νέα απόκρουση του τερματοφύλακα του ΟΦΗ.

Διαιτητής: Γ. Γιαννουλάκης
Βοηθοί: Καλφάκης-Σινιοράκης
4ος διαιτητής: Χρυσός

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς (46’ Σωτηρίου), Αποστολόπουλος (70’ Σκουλουδάκης), Κάργας (46’ Πριντέτα), Καρυπίδης (73’ Κάργας), Βάντερσον (73’ Γκνιάτιτς), Μουνάφο (46’ Ντεβέσα), Γκνιάτιτς (46’ Στανισάβλιεβιτς), Μενδρινός (46’ Ντίνας), Μανούσος (70’ Ζίκο), Τσουράκης (46’ Ηλιάδης, 82’ Παπανικολάου), Γιακουμάκης (46’ Ντιλαβέρ).

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Δαύκος, Κομεσίδης, Όστοϊτς, Κώτσιος, Κοιλιάρας (74’ Βαλλιάνος), Νάστος, Μπουρσέλης (86′ Βρεττός), Χαντί (86′ Χίσι), Μιλοσάβλιεφ, Ράντι (64’ Μασάδο), Όγκμποε (74’ Μάνος)