Enetikon Restaurant

Αυλαία α’ φάσης – Με Ηλυσιακό ο ΝΟ Χανίων

Πόλο 13 Ιανουαρίου 2023, 13:00

Με την 14η αγωνιστική ολοκληρώνεται το Σάββατο (14/1), η α’ φάση στην Α1 ανδρών. Τελευταίο παιχνίδι για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων γι’ αυτή την φάση του πρωταθλήματος αυτό απέναντι στον Ηλυσιακό.

KTEO Κρήτης

Η ομάδα του Μάνθου Βουλγαράκη θα υποδεχτεί τον Ηλυσιακό στις 3 το μεσημέρι στο κολυμβητήριο Χανίων.

Η Β’ φάση

Να σημειωθεί ότι στη β’ φάση του πρωταθλήματος (21/1 – 29/3), σχηματίζονται εκ νέου δύο όμιλοι των 8 ομάδων ο καθένας.  Οι 4 πρώτοι των δύο ομίλων της α’ φάσης συγκροτούν τον έναν (G1) και οι άλλες 8 (4×2) τον δεύτερο (G2). Λαμβάνεται υπόψη η συνολική βαθμολογία της α’ φάσης ενώ οι ομάδες που μετείχαν στον ίδιο όμιλο και στην α’ φάση, δεν αγωνίζονται μεταξύ τους.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

Σάββατο 14 Ιανουαρίου

13.45 Νηρέας Χαλανδρίου-Χίος (Δημοτικό Χαλανδρίου)
Διαιτητές: Νίκος Μπουδραμής – Μανώλης Παϊρακταρίδης
Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος
14.00 Ολυμπιακός-Εθνικός (Εθνικό Πειραιά)
Διαιτητές: Χρήστος Κουρτίδης – Γιώργος Κραβαρίτης
Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας
17.30 Πανιώνιος-ΑΕΚ (Δημοτικό Νέας Σμύρνης)
Διαιτητές: Ηλίας Δαμιανάκης – Αιγέας Παντελή
Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός
17.30 Υδραϊκός-Παναθηναϊκός (“Αντώνης Δημητρόπουλος” / ΑΝΟΓ)
Διαιτητές: Ανδρέας Μοίραλης – Μιχάλης Μπιράκης
Αλυτάρχης: Δήμητρα Ασιλιάν

Βαθμολογία
1.Ολυμπιακός 39
2.Πανιώνιος 33
3.Παναθηναϊκός 25
4.Εθνικός 18
5.ΑΕΚ 15
6.Υδραϊκός 12
7.Χίος 10
8.Νηρέας Χαλανδρίου 2
Σημείωση: Η Χίος κέρδισε (5-0) χωρίς αγώνα το παιχνίδι με τον Νηρέα Χαλανδρίου (μηδενισμός και μείον ένας βαθμός)

Σκόρερ
43 Γούνας (Πανιώνιος), Φουντούλης (Ολυμπιακός), 29 Κολόμβος (Ολυμπιακός), 27 Κοπελιάδης (Πανιώνιος), 26 Σουζούκι (Υδραϊκός)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 14 Ιανουαρίου

15.00 ΝΟ Χανίων-Ηλυσιακός (Εθνικό Χανίων)
Διαιτητές: Γρηγόρης Σπανούδης – Ανδρέας Κατσώνης
Αλυτάρχης: Αντώνης Καραβάνος
16.00 ΓΣ Περιστερίου-ΠΑΟΚ (Δημοτικό Περιστερίου)
Διαιτητές: Νίκος Μπουδραμής – Σπύρος Αχλαδιώτης
Αλυτάρχες: Φίλιππος Κούκιος & Δημήτρης Γαλήνας
Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από το KOE TV
17.00 Παλαιό Φάληρο-Γλυφάδα (Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου)
Διαιτητές: Ανέστης Κωνσταντινίδης – Χρήστος Κουρτίδης
Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης
19.00 Απόλλων Σμύρνης-Βουλιαγμένη (Δημοτικό Σεράφειο)
Διαιτητές: Γιώργος Σταυρίδης – Γιώργος Πολυχρονόπουλος)
Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος
Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

Βαθμολογία
1.Βουλιαγμένη 39
2.Απόλλων Σμύρνης 31
3.ΠΑΟΚ 24
4.ΓΣ Περιστερίου 21
5.Γλυφάδα 14
6.Παλαιό Φάληρο 12
7.ΝΟ Χανίων 12
8.Ηλυσιακός 1

Σκόρερ
44 Σολανάκης (Απόλλων), 43 Μπογκντάνοβιτς (Απόλλων), 40 Γιαννόπουλος (Γλυφάδα), 34 Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ), 30 Καρούντζος (ΓΣ Περιστερίου)

 

Rabona ad