Άρης Βουκολιών

Πάντα πρώτος, 3-0 τον Ατρόμητο Μάλεμε

Την έκτη νίκη σε επτά παιχνίδια πέτυχε το απόγευμα της Τετάρτης ο Άρης Βουκολιών επικρατώντας του (τυπικά γηπεδούχου) Ατρομήτου Μάλεμε με 3-0. Μυφτάρι (2) και Κουτσιβός οι σκόρερ.

kritiko ergastiri 30 03 20 1

Η ομάδα των Βουκολιών διεύρυνε τη διαφορά από τον δεύτερο Νέο Κισσαμικό στους τέσσερις βαθμούς. Το σκορ άνοιξε στο ξεκίνημα της επανάληψης (47') ο Κουτσιβός (0-1). Στο 74ο λεπτό ο Μυφτάρι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (0-2). Τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε (86') ο ίδιος παίκτης σημείωσε, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Αξίζει να σημειωθεί ότι Ατρόμητος Μάλεμε παρατάχθηκε με αρκετές απουσίες (τρεις τραυματίες και τέσσερις παίκτες που δεν είχαν σχολάσει όταν ξεκινούσε το ματς). Κάτι που σημαίνει ότι δεν υπήρχε η δυνατότητα βοήθειας από τον πάγκο (πέραν ουσιαστικά του αναπληρωματικού τερματοφύλακα) με αποτέλεσμα να μην γίνουν αλλαγές κι όταν αποχώρησε ο Αχμετάι να μείνει η ομάδα του με 10 παίκτες για το υπόλοιπο.

Ο Άρης με αυτή τη νίκη αναρριχήθηκε στους 18 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από το Νέο Κισσαμικό. Έχει την καλύτερη άμυνα στο πρωτάθλημα με τέσσερα τέρματα παθητικό και τη δεύτερη καλύτερη επίθεση με 22 γκολ (23 έχει ο Κουμπές).

Διαιτητής: Κουρκουμελάκης, Βοηθοί: Οβάκογλου - Περδικάρη

Ατρόμητος Μάλεμε (Μανώλης Ηλιάκης): Βαλυράκης, Ασπράς, Γιακουμάκης, Λιμογιάννης, Σταματάκης, Βροντάκης, Παρασκευόπουλος, Κλέβης, Αχμετάι, Βαμβακάκης, Τσαπατάκης.

Άρης Βουκολιών (Κυριάκος Γρηγοράκης): Σπυρόπουλος, Ουρούκου, Γωνιωτάκης, Πατεράκης, Γαλάνης, Κουτσιβός, Τσαβαρής (64' Σεϊτανίδης), Μυφτάρι (87' Πενταράκης), Τσένι (55' Χαρισάκης), Γεωργουσάκης, Δελάκης.