Άρης Βουκολιών

ΙΝΚΑ-Άρης Βουκ. 1-2 (photos)

inka-aris voukolion dontsidis

kritiko ergastiri 30 03 20 1

Ούτε το ΙΝΚΑ μπόρεσε να ανακόψει τη νικηφόρα πορεία του Άρη Βουκολιών, που με σκορ 2-1 πανηγύρισε την 8η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια στον 2ο όμιλο της Α' ΕΠΣΧ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο ορεξάτα, αλλά... σπατάλησαν αρκετές σημαντικές ευκαιρίες, με αποτέλεσμα να το "πληρώσουν" σε μία από τις λιγοστές φάσεις του Άρη στο πρώτο μέρος, με τον Καβακόπουλο να σκοράρει στο 40'.

Στην επανάληψη ο Γωνιωτάκης, αν και αγωνιζόμενος με πρόβλημα τραυματισμού, έφτασε κοντά στην ισοφάριση, αλλά του "στέρησε" το γκολ το δοκάρι.

Τη νίκη των φιλοξενούμενων "σφράγισε" στο 81' ο Περράκης, για να μειώσει στην εκπνοή των καθυστερήσεων με πέναλτι ο Δοντσίδης.

Το φωτορεπορτάζ από το ΙΝΚΑ-Άρης Βουκολιών

Το "φιλμ" του αγώνα

11' Φάουλ του Δοντσίδη απέκρουσε σε κόρνερ ο Συροκάκης. Το εκτέλεσε ο Νικολακάκης με τον Δοντσίδη να κάνει την κεφαλιά και τον Συροκάκη να του αρνείται ξανά το γκολ.
13' Ωραία μπαλιά του Νικολακάκη για τον Γωνιωτάκη, που με πλασέ στέλνει τη μπάλα στην "αγκαλιά" του Συροκάκη.
25' Σέντρα του Πετράκη, ο Συροκάκης με το κεφάλι διώχνει προ του Αργύρη αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω στον Παπαδάκη, ο οποίος σουτάρει σε σχεδόν κενή εστία, με τον Παπακαστρήσιο να σώζει στη γραμμή.
40' ΓΚΟΛ: Εκτέλεση φάουλ του Βακαλουνάκη, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Καβακόπουλος με κεφαλιά ανοίγει το σκορ (0-1).
43' Σουτ του Βακαλουνάκη άουτ.
54' Οι φιλοξενούμενοι ζητάνε πέναλτι για μαρκάρισμα του Δασκαλάκη στον Παπακαστρήσιο.
65' Ο Γωνιωτάκης με σουτ "σημαδεύει" το κάθετο δοκάρι.
66' Πάσα του Βακαλουνάκη στον Περράκη, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
67' Φάουλ του Παπαδάκη, κεφαλιά του Παπακαστρήσιου άουτ.
78' Ο Βακαλουνάκης πασάρει στον Παπακαστρήσιο, το πλασέ του οποίου διώχνει σωτήρια ο Σταθινάκης.
80' Σέντρα του Περράκη, σουτ του Ντούπη και εξαιρετική απόκρουση του Βροντάκη.
81' ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Παπαδάκη ο Περράκης με κεφαλιά έξω από την περιοχή κάνει το 0-2.
90+2' Σουτ του Ντούπη αποκρούει ο Βροντάκης και στη συνέχεια ο Ράπτης σουτάρει άουτ.
90+4' ΓΚΟΛ: Ο Ντοκάκης δίνει πέναλτι για ανατροπή του Γωνιωτάκη από τον Παπιδάκη και ο Δοντσίδης το μετατρέπει σε γκολ (1-2).

Διαιτητής: Ντοκάκης
Βοηθοί: Πετεινάτος-Γαλάνης

Α.Ε.Ε.Κ. ΙΝΚΑ (Μανώλης Μπασιάς): Βροντάκης, Σκευοφύλαξ (56' Σταθινάκης), Σάμπα, Δασκαλάκης, Δράμι, Δοντσίδης, Νικολακάκης (80' Τζωρτζάκης), Πετράκης, Γ. Παπαδάκης, Αργύρης (68' Μουτσάνι), Γωνιωτάκης.

Άρης Βουκολιών (Πέτρος Γιανναράκης): Συροκάκης, Παπακαστρήσιος, Καβακόπουλος, Παπιδάκης, Ράπτης, Τζαγκαράκης, Χατζημαρινάκης, Μαν. Παπαδάκης (89' Νταγκουνάκης), Βακαλουνάκης (81' Μαυρεδάκης), Ντούπη, Καβρουλάκης (57' Περράκης).